Maxi-Cosi, Rodi AirProtect - fotelik samochodowy 15-36 kg

SKU
25699
Kod EAN
8712930124849
BOSS
FFMCROAP
Już od 549,00 zł

Rodi AirProtect  - z wbudowanym systemem ochrony głowy AIRPROTECT .

Konfiguruj:
+ -
Ten produkt możesz kupić na raty 0%
Zakupy na raty
30 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 500 zł
Gwarancja jakości

Maxi-Cosi, Rodi AirProtect  - z wbudowanym systemem ochrony głowy AIRPROTECT

W wyposażeniu standardowym fotelik Maxi-Cosi Rodi AirProtect posiada:

 • 8 stopni regulacji wysokości zagłówka
 • rozkładane siedzisko i oparcie
 • prowadnice pasów zintegrowane z zagłówkiem - to zapewnia dobre przyleganie pasa samochodowego do ciała dziecka
 • dodatkowy uchwyt mocujący z tyłu zagłówka do zaczepienia o zagłówek fotela samochodowego - dla większej stabilności fotelika
 • boczny system ochrony SPS + system AIRPROTECT (specjalne poduszki powietrzne w zagłówkach)
 • odchylane ściany boczne na wysokości barków
 • możliwość całkowitego wypięcia oparcia i pozostawienia samej podstawki dla dzieci od 25kg wagi
 • możliwość montażu w samochodzie przodem do kierunku jazdy za pomocą 3-punktowego samochodowego pasa bezpieczeństwa
 • GWARANCJA POLSKIEGO DYSTRYBUTORA "DOREL POLSKA"

Najnowsza konstrukcja - następca sprawdzonych i bardzo bezpiecznych fotelików Rodi XP i Rodi XR.

W porównaniu do fotelika Maxi-Cosi Rodi XP model Maxi-Cosi Rodi AP AirProtect jest pozbawiony podkładki, a jej funkcję przejął wysuwany z zagłówka uchwyt, który usztywnia montaż w najwyższym punkcie - o oparcie siedziska fotela samochodowego. Takie rozwiązanie pozwoliło dodatkowo wyposażyć fotelik w system odchylania do snu (jak w modelach Maxi-Cosi Priori XP/Tobi) za pomocą jednego uchwytu, bez wypinania dziecka z fotelika.

Doskonale wyposażony w najnowsze rozwiązania techniki z dziedziny zabezpieczeń fotelik dla dzieci starszych, o wadze od 15-36 kg.

Dziecko wraz z fotelikiem przypinamy 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa, odpowiednio przeprowadzonym przez jedną z dwóch czerwonych szczelin w zagłówku (pas barkowy) oraz przez szczeliny pod oboma podłokietnikami (pas biodrowy). Wyciągamy z zagłówka fotelika uchwyt, którym usztywniamy montaż o szczyt oparcia fotela samochodowego.
Ten model posiada oparcie z regulowaną , 4-stopniową wysokością zagłówka , co pozwala na bezpieczne i wygodne ułożenie głowy dziecka bez względu na jego wzrost. Także możliwość rozłożenia do pozycji pół leżącej w momencie snu dziecka powoduje większe bezpieczeństwo i komfort.
Należy pamiętać , że z fotelika typu Maxi-Cosi Rodi AirProtect może korzystać zarówno 3-4 latek jak i 10 -12 latek.

Z myślą o młodszych lub szczupłych dzieciach, boki fotelika w okolicy ramion dziecka mają regulowaną szerokość (2 ustawienia). W Maxi-Cosi Rodi AirProtect głowę oraz ramiona dziecka chroni SPS - boczny system ochrony. Jest to zabezpieczenie zapewniające maksymalną ochronę podczas bocznych uderzeń. SPS w zagłówku, powoduje, że wokół główki nie ma zbędnej przestrzeni, co jest również bardzo wygodne dla dziecka podczas snu.

Niektórzy rodzice wybierają dla swojej pociechy fotelik bez systemu SPS, bo wydaje im się , że "wąski" zagłówek ograniczy pole widzenia lub będzie dyskomfortem dla dziecka. Taka decyzja może świadczyć o braku wiedzy na temat znaczenia Bocznego Systemu Ochrony. Najnowsze testy i badania wykazały, że jest on niezastąpiony podczas bocznych kolizji. Maksymalnie chroni głowę dziecka, a "wąski" zagłówek z wysuniętymi do przodu bokami, tworzy swoisty korytarz utrzymujący głowę w najbezpieczniejszej dla niej przestrzeni, w nim nie grozi jej uderzenie o szybę lub boczny słupek. Wyposażenie Maxi-Rodi AirProtect w uchwyt usztywniający w najwyższym punkcie dodatkowo zapobiega przemieszczaniu się fotelika w przypadku bocznego uderzenia.

Uchylną pozycję uzyskuje się wciskając i pociągając uchwyt umiejscowiony pod siedziskiem fotelika.

Taki model fotelika, jak Maxi -Cosi Rodi AirProtect służy dziecku najdłużej. Najczęściej przesiada się do niego dziecko 3-4 letnie i korzysta do 10-12 roku życia.

Tapicerka w Maxi-Cosi Rodi AirProtect, jak we wszystkich fotelikach Maxi-Cosi, jest wypinana. Można ją prać stosując się do zaleceń zawartych w instrukcji.
          Wymiary Maxi - Cosi Rodi AirProtect :

 • zewnętrzne (gxsxw): 42x49x65-84cm
 • siedzisko wewnątrz (gxs): 32x33cm
 • wysokość oparcia: 59-78cm

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:
Maxi-Cosi, Rodi AirProtect - fotelik samochodowy 15-36 kg

Twoja ocena*