Średnia ocena: 5/5 (Opinie: 11)

Cybex Cloud Z2 i-Size Premium Collection - fotelik samochodowy dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu do 13 kg

SKU:
74030
Kod EAN:
BOSS:
Już od 1 699,00 zł

W nowoczesnych stylizacjach stworzonych przez światowej sławy projektantów i kreatorów mody...

Konfiguruj:
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 500 zł
Gwarancja jakości

Cybex Cloud Z2 i-Size Premium Collection - fotelik samochodowy dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu do 13 kg

Nowy fotelik Cybex Cloud Z2 i-Size to ulepszona wersja dobrze znanego i cieszącego się dużą popularnością fotelika Cloud Z i-Size. Poprzez dodanie możliwości rozłożenia oparcia do pozycji półleżącej w samochodzie oraz ulepszenie wkładki niemowlęcej prezentowany fotelik pozwala na jeszcze bezpieczniejsze i bardziej komfortowe przewożenie dziecka w aucie.

System modyłowy Cybex Z2

Część systemu modułowy Z2-Line i systemu podróżnego

Dziecięcy fotelik samochodowy Cloud Z2 i-Size przeznaczony jest do przewożenia w aucie dzieci od 45 do 87 cm wzrostu, a więc od urodzenia do około 24 miesiąca życia, o maksymalnej wadze 13 kg. Zgodny jest z najnowszą europejską normą bezpieczeństwa UN R129/03 (i-Size), która uzależnia wybór fotelika dla dziecka od kryterium wzrostu zamiast wcześniej stosowanego kryterium wagi i gwarantuje lepszą ochronę szyi i głowy dziecka narzucając obowiązek przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy aż do 15 miesiąca życia. Może być montowany w aucie za pomocą 3-punktowych pasów bezpieczeństwa lub na dedykowanej bazie isofix Base Z2.

Fotelik Cloud Z2 i-Size montowany na jednej bazie Z2 wraz z fotelikiem Sirona Z2 i-Size tworzą "system rodzinny" pozwalający na bezpieczne i wygodne przewożenie w samochodzie dziecka od narodzin do 105 cm wzrostu czyli do około 4 roku życia. Baza Z2 umożliwia łatwą i komfortową dla rodzica zmianę pozycji fotelików w stronę drzwi samochodu w celu ułatwienia wkładania i wyjmowania malucha z fotelika. W ten sposób jedna baza Z2 jako podstawa systemu modułowego przeznaczonego dla dwóch fotelików zapewnia maksymalny poziom ochrony oraz wszechstronność użytkowania.

Fotelik Cloud Z2 i-Size może być również zamontowany na stelażu wózków spacerowych firmy Cybex, gb i innych marek za pomocą adapterów. Pozwala to na stworzenie wygodnego i praktycznego systemu podróżnego wykorzystywanego poza autem, zwiększającego mobilność rodziców i zapewniającego komfortowe podróżowanie z maluchem.

Zintegrowany System L.S.P.

Udoskonalony System Ochrony Bocznej L.S.P (Linear Side-Impact Protection) w postaci wysuwanej od strony drzwi samochodu osłony pochłania siły uderzenia wytwarzane podczas wypadku, a wraz z elastyczną skorupą fotelika Cloud Z2 i-Size zmniejsza je o około 25%, kierując z dala od przewożonego w foteliku dziecka.

System L.S.P pochłania siły działające w trakcie kolizji, doskonale zabezpieczając głowę i ramiona malucha. W tym samym czasie energia kinetyczna spowodowana uderzeniem jest pochłaniana we wczesnym jej stadium, dzięki czemu delikatne i podatne na urazy części ciała dziecka pozostają w bezpiecznym położeniu.

Dodatkowo skorupa absorbująca energię neutralizuje siły uderzenia i doskonale chroni dziecko.

Wyjmowana, ulepszona w modelu Cloud Z2 i-Size wkładka niemowlęca zapewnia maluchowi prawie całkowicie płaską, bezpieczną i wygodną pozycję podczas podróży autem.

Cybex Cloud Z2 i-Size Premium Collection - fotelik samochodowy dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu z systemem LSP

Mechanizm obrotowy 180°

Firma Cybex jako pierwsza wprowadziła mechanizm obrotowy fotelika montowanego na bazie. Baza Z2 dedykowana do montażu fotelika Cloud Z2 i-Size umożliwia ustawienie fotelika w kierunku drzwi auta w celu ułatwienia rodzicom włożenia i wyjęcia dziecka z pojazdu. Mechanizm ten umieszczony w podstawie bazy pozwala również na obrócenie fotelika do wewnątrz samochodu na przykład podczas postoju w trakcie podróży, co ułatwa skierowanie maleństwa przodem do opiekuna siedzącego obok i rozmowę z nim lub nakarmienie go.

Funkcja rozkładania fotelika

Fotelik samochodowy Cloud Z2 i-Size wyposażony został, podobnie jak jego poprzednik, w funkcję rozkładania do ergonomicznej pozycji leżącej poza autem, w ramach systemu podróżnego na ramie wózka. Dodatkowo model Z2 i-Size posiada możliwość rozłożenia w samochodzie do pozycji półleżącej, gwarantując dziecku jeszcze większy komfort przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa i ochrony podczas podróży autem.

Cybex Cloud Z2 i-Size Premium Collection - fotelik samochodowy dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu, do 13 kg z funkcją rozkładania

Najwyższy komfort podróżowania

Fotelik Cybex Cloud Z2 i-Size wyposażony został w rozkładaną budkę przeciwsłoneczną XXL z filtrem UPF50+, która gwarantuje idealną ochronę przed słońcem zarówno podczas jazdy w aucie, jak i w czasie spacerów w każdej pozycji rozłożenia. Kiedy nie ma potrzeby używania budki można ją w łatwy sposób złożyć.

Regulowany w 12 pozycjach zagłowek fotelika Cybex umożliwia dopasowanie jego wielkości do wzrostu rosnącego dziecka. Możliwość jednoczesnej regulacji zagłówka i pasów bezieczeństwa fotelika sprawia, że proces ten jest intuicyjny oraz bardzo szybki i trwa zaledwie kilka sekund. Zintegrowany system regulacji pasów i zagłówka pozwala na uniknięcie problemów z odpowiednim dopasowaniem i poprawnym zapięciem dziecka w foteliku.

Ulepszona, wyjmowana wkładka dla noworodka zapewnia maluchowi przewożonemu w foteliku Cloud Z2 i-Size niemal płaską pozycję leżącą, która zapobiega przechylaniu się główki podczas snu, mogącemu powodować problemy z oddychaniem i zapewnia najwyższy komfort. Zalecane jest wyjęcie wkładki w momencie osiągnięcia przez dziecko wzrostu około 60 cm, aby zapewnić mu odpowiednią ilość miejsca w foteliku.

Dane techniczne fotelika Cybex Cloud Z2 i-Size Premium Collection:

  • Przeznaczony dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu, od urodzenia do około 24 miesiąca życia, o maksymalnej wadze 13 kg
  • Montowany tyłem do kierunku jazdy za pomocą pasa samochodowego lub na bazie Base Z2
  • Wymiary (dł. x szer. x wys.) : 65,5 x 44 x 38 cm
  • Waga : 4,8 kg
  • Tapicerkę można prać w pralce w temperaturze 30 stopni