Cybex Cloud T i-Size - fotelik z bazą T i-Size od 45 do 87 cm wzrostu

SKU:
14514
Kod EAN:
BOSS:
Już od 2 198,00 zł

Kompletny zestaw do wygodnego i bezpiecznego przewożenia niemowlęcia w aucie.

Konfiguruj:
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

Cybex Cloud T i-Size - fotelik z bazą T i-Size od 45 do 87 cm wzrostu

Cloud T i-Size to niemowlęcy fotelik samochodowy przeznaczony do wygodnych i elastycznych podróży z dzieckiem, zarówno w samochodzie, jak i poza nim. Oferuje maluszkowi ergonomiczną pozycję leżącą w samochodzie, kiedy jest używany z bazą T, jak i po zamontowaniu na stelażach wózków Cybex.

Base T i-Size to podstawa praktycznego i wygodnego systemu modułowego Cybex T Line. Funkcjonalny mechanizm obrotowy, w który wyposażona została baza ułatwia włożenie i wyjęcie dziecka zarówno z fotelika samochodowego Cybex Cloud T i-Size, jak i Sirona T i-Size.

Cybex Cloud T i-Size - część systemu modularnego

Cloud T i-Size częścią systemu modularnego Cybex T Line i systemu podróżnego.

Dziecięcy fotelik samochodowy Cloud T i-Size wraz z kolejnym fotelikiem Sirona T i-Size i bazą T tworzą wygodne i długotrwałe rozwiązanie, umożliwiające transport w aucie dzieci od chwili narodzin aż do około 4 roku życia (do 105 cm wzrostu). Baza T wyposażona została w łatwe w obsłudze przyciski zwalniające systemu isofix, dzięki czemu jej montaż w samochodzie jest jeszcze prostszy i bardziej intuicyjny.

Cloud T i-Size przeznaczony jest do przewożenia w aucie dzieci od 45 do 87 cm wzrostu, a więc od urodzenia do około 24 miesiąca życia, do maksymalnej wagi 13 kg. Zgodny jest z najnowszą europejską normą bezpieczeństwa UN R129/03 (i-Size), która uzależnia wybór fotelika dziecięcego od kryterium wzrostu zamiast wcześniej stosowanego kryterium wagi. Gwarantuje to lepszą ochronę szyi i głowy dziecka, narzucając obowiązek przewożenia tyłem do kierunku jazdy aż do 15 miesiąca życia.

Fotelik samochodowy Cybex Cloud T można zainstalować w aucie za pomocą 3-punktowych pasów bezpieczeństwa lub na dedykowanej bazie isofix Base T.

Istnieje również możliwość zamontowania fotelika jako części systemu podróżnego na stelażach wózków Cybex za pomocą adapterów. Pozwala to na wygodne wyjęcie z auta śpiącego w foteliku niemowlęcia i przewiezienie go w bezpiecznej i zdrowej płaskiej pozycji leżącej, prawie tak płaskiej jaką zapewnia gondola.

Cybex Cloud T i-Size - fotelik z regulowanym oparciem

Innowacyjna funkcja odchylania oparcia również w aucie.

Fotelik samochodowy Cloud T i-Size firmy Cybex zapewnia ergonomiczną i komfortową pozycję do przewożenia dzieci w samochodzie. Nowatorska technologia odchylania oparcia to gwarancja bezpieczeństwa i najwyższy poziom wygody. Odchylany zawias umieszczony w okolicy bioder umożliwia jednoczesne rozłożenie oparcia pleców i nóg, tworząc dla dziecka optymalną pozycję leżącą. W związku z tym podczas zmiany pozycji wyeliminowany zostaje problem opadania główki malucha do przodu, co z kolei gwarantuje mu swobodne oddychanie.

W foteliku zamontowanym na stelażu wózków Cybex istnieje także możliwość całkowitego rozłożenia oparcia do najzdrowszej i najwygodniejszej dla niemowlęcia pozycji leżącej.

Mechanizm obrotu o 180°.

W połączeniu z bazą T niemowlęcy fotelik Cloud T i-Size może być w prosty sposób obrócony w stronę drzwi auta, aby ułatwić w ten sposób zamontowanie fotelika oraz umieszczenie w nim maluszka i wyjęcie go po skończonej jeździe. Mechanizm rotacji zapewnia również rodzicom wygodną pozycję do prawidłowego zapięcia dziecka pasami bezpieczeństwa.

Cybex Cloud T i-Size - fotelik z bazą T i-Size mechanizm obrotowy

Fotelik samochodowy Cybex Cloud T i-Size można w szybki i prosty sposób wpiąć w bazę i wypiąć go z niej bez ryzyka obudzenia śpiacego malucha i bez obciążania pleców przez rodziców.

0 25% większa ochrona przed uderzeniem bocznym.

System Ochrony Bocznej L.S.P (Linear Side-Impact Protection) w postaci wysuwanej od strony drzwi samochodu osłony pochłania siły uderzenia wytwarzane podczas wypadku, a wraz z absorbującą energię skorupą fotelika Cloud T i-Size zmniejsza je o około 25%, kierując z dala od przewożonego w foteliku dziecka.

System L.S.P. przyjmuje siły działające w trakcie kolizji, idealnie zabezpieczając głowę i ramiona malucha. W tym samym czasie energia kinetyczna spowodowana uderzeniem jest pochłaniana we wczesnym jej stadium, dzięki czemu delikatne i podatne na urazy części ciała dziecka pozostają w bezpiecznym położeniu.

W przypadku ograniczonego miejsca w aucie system L.S.P. można bardzo łatwo schować.

Skorupa fotelika absorbująca energię neutralizuje siły uderzenia i w najwyższym możliwym stopniu chroni dziecko przed skutkami kolizji.

Cybex Cloud T i-Size - fotelik  z systemem ochrony bocznej

Fotelik, który rośnie razem z dzieckiem.

Fotelik samochodowy Cybex Cloud T i-Size wyposażony został w wyjmowaną wkładkę dla noworodka, która gwarantuje maluszkowi prawie idealnie płaską pozycję do leżenia. Wkładkę można wyjąć, kiedy dziecko osiągnie wzrost minimum 60 cm. Zapobiega ona opadaniu główki dziecka do przodu podczas zasypiania, likwidując ryzyko trudności z oddychaniem.

W trakcie całego okresu użytkowania zagłówek prezentowanego fotelika można regulować w 12 różnych pozycjach, dostosowując jego wysokość do wzrostu rosnącego dziecka, aby zapewnić mu w ten sposób najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Dzięki zintegrowanym pasom bezpieczeństwa regulacja przebiega szybko i bez żadnego wysiłku.

Cybex Cloud T i-Size - fotelik z regulowanym w 12 pozycjach zagłówkiem

Optymalna temperatury podczas przewożenia dziecka.

Fotelik Cybex Cloud T i-Size posiada budkę przeciwsłoneczną XXL wykonaną z tkaniny z filtrem UPF50+, która doskonale zabezpiecza dziecko przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym oraz wiatrem, gwarantując jednocześnie izolację przed otoczeniem i spokojne warunki do odpoczynku.

Kiedy budka nie jest używana można ją w łatwy sposób schować.

Wyposażona została również w nowe okienko z siateczki, które umożliwia jeszczą lepszą cyrkulację powietrza i optymalną wentylację wewnątrz fotelika oraz ułatwia podgląd dziecka bez konieczności jej odchylania.

Tapicerki użyte w fotelikach Cloud T i-Size zapewniają doskonałą oddychalność. Materiały w wersji Plus posiadają specjalne wstawki z siateczki poprawiające przepływ powietrza, a co za tym idzie komfort przewożonego w foteliku maluszka przez cały rok. Siatka o strukturze 3D zwiększa oddychalność nawet sześciokrotnie w porównaniu do tradycyjnych tapicerek fotelików samochodowych.

Cybex Cloud T i-Size - fotelik samochodowy z budką przeciwsłoneczną XXL

Obrotowa baza z systemem isofix.

Prezentowana baza firmy Cybex umożliwia szybkie i bardzo proste wpięcie oraz wypięcie z auta fotelików samochodowych Cloud T i-Size i Sirona T i-Size.

Pozwala również na obrócenie fotelika dla niemowląt Cloud T i-Size o 180° w stronę drzwi auta, aby ułatwić w ten sposób jego wpięcie w bazę i umieszczenie w nim maluszka. Natomiast w przypadku fotelika Sirona T i-Size możliwe jest obracanie aż o 360°, aby umożliwić zamontowanie go w najbardziej bezpiecznej pozycji tyłem do kierunku jazdy lub przodem do kierunku jazdy od momentu osiągnięcia przez dziecko 15 miesiąca życia i 76 cm wzrostu.

Wystarczy pociągnąć za łatwo dostępny uchwyt znajdujący się w bazie, aby obrócić fotelik samochodowy do pozycji umożliwiajacej wygodny montaż.

Cybex Cloud T i-Size - fotelik zamontowany na bazie tyłem do kierunku jazdy

Bezpieczne i wygodne przewożenia dziecka w aucie.

Mocowanie Cybex Base T za pomocą złączy systemu isofix w aucie i fotelików samochodowych na bazie jednym kliknięciem zapewnia szybki, prosty i zawsze poprawny montaż w samochodzie. Pozwala na uniknięcie błędów przy instalacji oraz na zminimalizowanie czasu poświęcanego na odpowiednie zabezpieczenie dziecka podczas podróży autem.

Noga stabilizująca bazy zapobiega jej obracaniu się do przodu w przypadku kolizji, zwiększając tym samym stabilność montażu fotelika i gwarantujac maluchowi najwyższy stopień ochrony.

Dane techniczne fotelika Cybex Cloud T i-Size :

Wymiary fotelika (dł. x szer. x wys.) : 64,5 x 44 x 38-60 cm
Waga : 4,5 kg
Przeznaczony dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu, od urodzenia do około 24 miesięcy życia, do masymalnej wagi 13 kg
Zgodny z europejską normą UN R129/03 (i-Size)

Dane techniczne Cybex Base T i-Size :

Przeznaczona do montażu fotelików samochodowych : Cloud T i-Size i Sirona T i-Size oraz Cloud Z2 i-Size i Sirona Z2 i-Size
Zakres wiekowy w połączeniu z Cloud T i-Size i Cloud Z2 i-Size : od urodzenia do około 24 miesiąca życia
Zakres wiekowy w połączeniu z Sirona T i-Size i Sirona Z2 i-Size : od urodzenia do około 4 roku życia
Zgodny z europejską normą bezpieczeństwa UN R129/03 i-Size