Cybex Cloud T i-Size - fotelik dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu

SKU:
14144
Kod EAN:
BOSS:
Już od 999,00 zł

Z funkcją rozłożenia podczas jazdy autem.

Konfiguruj:
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

Cybex Cloud T i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu

Cloud T i-Size to wszechstronny niemowlęcy fotelik samochodowy przeznaczony do wygodnych i elastycznych podróży z dzieckiem, zarówno w samochodzie, jak i poza nim. Oferuje maluszkowi ergonomiczną pozycję leżącą w samochodzie, kiedy jest używany z bazą T, jak i po zamontowaniu na stelażu wózków Cybex.

Cybex Cloud T i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu część systemu modularnegoCzęść systemu modularnego Cybex T Line i systemu podróżnego.

Dziecięcy fotelik samochodowy Cloud T i-Size wraz z kolejnym fotelikiem Sirona T i-Size i bazą T tworzą wygodne i długotrwałe rozwiązanie, umożliwiające transport w aucie dzieci od chwili narodzin aż do około 4 roku życia (do 105 cm wzrostu). Baza T wyposażona została w łatwe w obsłudze przyciski zwalniające systemu isofix, dzięki czemu jej montaż w samochodzie jest jeszcze prostszy i bardziej intuicyjny.

Cloud T i-Size przeznaczony jest do przewożenia w aucie dzieci od 45 do 87 cm wzrostu, a więc od urodzenia do około 24 miesiąca życia, o maksymalnej wadze 13 kg. Zgodny jest z najnowszą europejską normą bezpieczeństwa UN R129/03 (i-Size), która uzależnia wybór fotelika dziecięcego od kryterium wzrostu zamiast wcześniej stosowanego kryterium wagi i gwarantuje lepszą ochronę szyi i głowy dziecka, narzucając obowiązek przewożenia tyłem do kierunku jazdy aż do 15 miesiąca życia.

Fotelik samochodowy Cybex Cloud T można zainstalować w aucie za pomocą 3-punktowych pasów bezpieczeństwa lub na dedykowanej bazie isofix Base T.

Istnieje również możliwość zamontowania fotelika jako części systemu podróżnego na stelażach wózków Cybex za pomocą adapterów. Pozwala to na wygodne wyjęcie z auta śpiącego w foteliku niemowlęcia i przewiezienie go w bezpiecznej i zdrowej płaskiej pozycji leżącej, prawie tak płaskiej jaką zapewnia gondola.

Cybex Cloud T i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu z rozkładanym oparciem

Innowacyjna funkcja odchylania oparcia również w aucie.

Fotelik samochodowy Cloud T i-Size firmy Cybex zapewnia zawsze ergonomiczną i komfortową pozycję do przewożenia dzieci. Nowatorska technologia odchylania oparcia to gwarancja bezpieczeństwa i najwyższy poziom wygody. Odchylany zawias umieszczony w okolicy bioder umożliwia jednoczesne rozłożenie oparcia pleców i nóg, tworząc dla dziecka optymalną pozycję leżącą. W związku z tym podczas zmiany pozycji wyeliminowany zostaje problem opadania główki malucha do przodu, co z kolei gwarantuje mu swobodne oddychanie.

W foteliku zamontowanym na stelażu wózków Cybex istnieje także możliwość całkowitego rozłożenia oparcia do najzdrowszej i najwygodniejszej dla niemowlęcia pozycji leżącej.

Mechanizm obrotowy 180°.

W połączeniu z bazą T niemowlęcy fotelik Cloud T i-Size może być z łatwością obrócony w stronę drzwi auta, aby ułatwić w ten sposób wsiadanie i wysiadanie z samochodu oraz zamontowanie fotelika i umieszczenie w nim maluszka. Mechanizm rotacji zapewnia również rodzicom wygodną pozycję do prawidłowego zapięcia dziecka pasami bezpieczeństwa.

Cybex Cloud T i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu na obrotowej bazie

 

Fotelik samochodowy Cybex Cloud T i-Size można w szybki i prosty sposób wpiąć w bazę i wypiąć go z niej bez ryzyka obudzenia śpiacego malucha i bez obciążania pleców przez rodziców.

Zintegrowany System L.S.P.

System Ochrony Bocznej L.S.P (Linear Side-Impact Protection) w postaci wysuwanej od strony drzwi samochodu osłony pochłania siły uderzenia wytwarzane podczas wypadku, a wraz z absorbującą energię skorupą fotelika Cloud T i-Size zmniejsza je o około 25%, kierując z dala od przewożonego w foteliku dziecka.

System L.S.P. przyjmuje siły działające w trakcie kolizji, idealnie zabezpieczając głowę i ramiona malucha. W tym samym czasie energia kinetyczna spowodowana uderzeniem jest pochłaniana we wczesnym jej stadium, dzięki czemu delikatne i podatne na urazy części ciała dziecka pozostają w bezpiecznym położeniu.

W przypadku ograniczonego miejsca w aucie system L.S.P. można bardzo łatwo schować.

Skorupa fotelika absorbująca energię neutralizuje siły uderzenia i w najwyższym możliwym stopniu chroni dziecko przed skutkami kolizji.

Cybex Cloud T i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu z systemem L.S.P

Fotelik, który rośnie razem z dzieckiem.

Fotelik samochodowy Cybex Cloud T i-Size wyposażony został w wyjmowaną wkładkę dla noworodka, która gwarantuje maluszkowi prawie idealnie płaską pozycję do leżenia. Wkładkę można wyjąć, kiedy dziecko osiągnie wzrost minimum 60 cm. Zapobiega ona opadaniu główki dziecka do przodu podczas zasypiania, likwidując ryzyko trudności z oddychaniem.

W trakcie całego okresu użytkowania zagłówek prezentowanego fotelika można regulować w 12 różnych pozycjach, dostosowując jego wysokość do wzrostu rosnącego dziecka, zapewniając mu w ten sposób najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Dzięki zintegrowanym pasom bezpieczeństwa regulacja przebiega szybko i bez żadnego wysiłku.

Cybex Cloud T i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu z wygodna regulacją pasów i zagłówka

Gwarancja optymalnej temperatury dla dziecka.

Fotelik Cybex Cloud T i-Size posiada budkę przeciwsłoneczną XXL wykonaną z tkaniny z filtrem UPF50+, która doskonale zabezpiecza dziecko przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym oraz wiatrem, gwarantując jednocześnie izolację przed otoczeniem i spokojne warunki do odpoczynku.

Kiedy nie jest używana można ją w łatwy sposób schować.

Budka wyposażona została w nowe okienko z siateczki, które umożliwia jeszczą lepszą cyrkulację powietrza i optymalną wentylację wewnątrz fotelika, a także ułatwia podgląd dziecka bez konieczności jej odchylania.

Tapicerki użyte w fotelikach Cloud T i-Size zapewniają doskonałą oddychalność. Materiały w wersji Plus posiadają specjalne wstawki z siateczki poprawiające przepływ powietrza, a co za tym idzie komfort przewożonego w foteliku maluszka przez cały rok. Siatka o strukturze 3D zwiększa oddychalność nawet sześciokrotnie w porównaniu do tradycyjnych tapicerek fotelików samochodowych.

Cybex Cloud T i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu z siateczkowym okienkiem w budce

Dane techniczne fotelika Cybex Cloud T i-Size :

Wymiary fotelika (dł. x szer. x wys.) : 64,5 x 44 x 38-60 cm
Waga : 4,5 kg
Przeznaczony dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu, od urodzenia do około 24 miesięcy życia, do masymalnej wagi 13 kg
Zgodny z europejską normą UN R129/03 (i-Size)