Cybex Cloud G i-Size - fotelik dla dzieci od 40 do 87 cm wzrostu

SKU:
55993
Kod EAN:
BOSS:
Już od 929,00 zł

Z certyfikatem dopuszczającym do użytku w samolotach.

Konfiguruj:
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

Cybex Cloud G i-Size - fotelik dla dzieci od 40 do 87 cm wzrostu

Najnowszy fotelik samochodowy Cloud G i-Size firmy Cybex powstał z myślą o zapewnieniu rodzicom elastyczności, komfortu i bezpieczeństwa do około 24 miesiąca życia ich pociechy. Wyposażony w specjalnie zaprojektowaną pozycję leżącą umożliwia utrzymanie prawidłowego ułożenie ciała maluszka podczas podróży autem, jak i poza nim.

Cybex Cloud G i-Size - fotelik dla dzieci od 40 do 87 cm wzrostu, do 13 kg

 

Element systemu modułowego G Line i systemu podróżnego.

Dziecięcy fotelik samochodowy Cloud G i-Size wraz z kolejnym fotelikiem Sirona G i-Size i bazą G tworzą wygodne i długotrwałe rozwiązanie, umożliwiające przewożenie w aucie dzieci od chwili narodzin aż do około 4 roku życia (do 105 cm wzrostu). Baza G wyposażona została w innowacyjną funkcję blokującą, która gwarantuje zawsze prawidłowe i proste wpięcie fotelika Cloud G i-Size dla dzieci od chwili narodzin do około 24 miesiąca życia oraz fotelika Sirona G i-Size od urodzenia do około 4 roku życia.

Cloud G i-Size przeznaczony jest do przewożenia w samochodzie dzieci od 40 do 87 cm wzrostu, a więc od pierwszego dnia do około 2 roku życia, o maksymalnej wadze 13 kg. Zgodny jest z najnowszą europejską normą bezpieczeństwa UN R129/03 (i-Size), która uzależnia wybór fotelika dziecięcego od kryterium wzrostu zamiast wcześniej stosowanego kryterium wagi i gwarantuje lepszą ochronę szyi i głowy dziecka, narzucając obowiązek przewożenia tyłem do kierunku jazdy aż do 15 miesiąca życia.

Fotelik samochodowy Cybex Cloud G montujemy w aucie tyłem do kierunku jazdy za pomocą 3-punktowych pasów bezpieczeństwa lub na dedykowanej bazie isofix Base G.

Firma Cybex umożliwia również wpięcie fotelika Cloud G i-Size na stelażach wózków jako części systemu podróżnego za pomocą dedykowanych adapterów. Pozwala to na komfortowe wyjęcie z samochodu śpiącego w foteliku niemowlęcia i przewiezienie go w zdrowej, bezpiecznej pozycji leżącej. Wystarczy przekręcić uchwyt, aby płynnie dostosować pozycję oparcia do aktualnych potrzeb maluszka.

Cybex Cloud G i-Size - fotelik dla dzieci od 40 do 87 cm wzrostu, część systemu modułowego

Ergonomiczna pozycja leżąca w samochodzie i poza nim.

Zarówno podczas podróży autem, jak i po zamontowaniu na stelażu wózków Cybex fotelik samochodowy Cloud G i-Size gwarantuje dziecku optymalną, bezpieczną, a jednocześnie wygodną pozycję leżącą. Mechanizm regulacji oparcia jest bardzo łatwy, dzięki czemu rodzic bez problemu znajdzie położenie idealne dla swojej pociechy. Kiedy maluszek zaśnie możemy ustawić maksymalnie płaską pozycję, która korzystnie wpływa na kręgosłup dziecka oraz sprawia, że poczuje się ono jak w gondoli. Rozłożenie oparcia do leżenia jest możliwe nawet wtedy, kiedy fotelik jest przypięty samochodowym pasem bezpieczeństwa.

Rotacja o 180°.

Funkcja obrotu fotelika na bazie G ułatwia wygodne i szybkie wsiadanie do samochodu i wysiadanie z niego z dzieckiem. Dzięki systemowi zwalniania z bazy jednym kliknięciem i możliwości obrocenia w stronę drzwi samochodowych fotelik Cloud G i-Size można zainstalować w aucie w ciągu kilku sekund. System montażu odciąża plecy rodziców i gwarantuje wpięcie fotelika i wypięcie go z bazy nawet jedną ręką.

Cybex Cloud G i-Size - fotelik dla dzieci od 40 do 87 cm wzrostu z finkcją obrotu o 180°

O 15% większa ochrona przed uderzeniem bocznym.

Udoskonalony zintegrowany System Ochrony Bocznej L.S.P. Plus (Linear Side-Impact Protection) w postaci wysuwanej od strony drzwi samochodowych osłony absorbuje siły działające podczas kolizji bocznej o około 15% lepiej w porównaniu z tym samym fotelikiem bez dodatkowej ochrony.

System L.S.P. przyjmuje siłę działającą w trakcie zderzenia, zabezpieczając głowę i ramiona malucha. W tym samym czasie energia kinetyczna spowodowana kolizją jest pochłaniana we wczesnym jej stadium, dzięki czemu delikatne i podatne na urazy części ciała dziecka pozostają w bezpiecznej strefie ochrony fotelika.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa od chwili narodzin.

Fotelik samochodowy Cybex Cloud G i-Size wyposażony został we wkładkę dla noworodka, która zapewnia bezpieczną i wygodną pozycję dzieciom mającym zaledwie 40 cm wzrostu. Kiedy maluszek podrośnie i będzie potrzebował więcej miejsca wkładkę można w prosty sposób wyjąć.

Istnieje również możliwość łatwego dopasowania wysokości zagłówka do wzrostu rosnącego dziecka. Regulacja odbywa się aż w 14 pozycjach, aby umożliwić rodzicom zapewnienie malcowi najbezpieczniejszej i najbardziej komfortowej pozycji do osiągnięcia przez niego 87 cm wzrostu.

Cybex Cloud G i-Size - fotelik dla dzieci od 40 do 87 cm wzrostu z systemem L.S.P.

Gwarancja optymalnej wentylacji.

Dzięki otworom wentylacyjnym umieszczonym w skorupie fotelika samochodowego Cybex Cloud G i-Size (system wentylacji all-round) strumień powietrza nie tylko krąży wewnątrz fotelika chłodząc maluszka, ale także go opuszcza, zapewniając doskonałą przewiewność.

Tapicerki fotelików w wersji Plus posiadają specjalne wstawki z siateczki poprawiające przepływ powietrza, a co za tym idzie komfort przewożonego w foteliku dziecka przez cały rok. Siatka o strukturze 3D jest sześć razy bardziej oddychająca w porównaniu do tradycyjnych materiałów używanych w fotelikach samochodowych.

Fotelik Cloud G i-Size posiada budkę przeciwsłoneczną XXL wykonaną z tkaniny z filtrem UPF50+, która chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym oraz wiatrem.

Certyfikowany do użytku w samolotach.

Dziecięcy fotelik samochodowy Cloud G i-Size zapewnia nie tylko bezpieczną i komfortową podróż z naszą pociechą autem, ale również i samolotem. Idealnie pasuje do fotela samolotowego, gwarantujac maluszkowi wygodną, ergonomiczną pozycję przez cały lot.

Dane techniczne fotelika Cybex Cloud G i-Size :

Wymiary fotelika (dł. x szer. x wys.) : 68-72 x 43,5 x 35,5-59,5 cm
Waga : 3,9 kg
Przeznaczony dla dzieci od 40 do 87 cm wzrostu, od urodzenia do około 24 miesięcy życia, do maksymalnej wagi 13 kg
Zgodny z europejską normą UN R129/03 (i-Size)