Średnia ocena: 5/5 (Opinie: 97)

Britax Romer Dualfix iSense - fotelik samochodowy z bazą Flex Base iSense dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu do 18 kg

SKU:
369258
Kod EAN:
BOSS:

Zapewnia najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa aż do 4 roku życia...

 

Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

Britax Romer Dualfix iSense - fotelik samochodowy z bazą Flex Base iSense dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu do 18 kg

Baza Flex Base iSense może być montowana do wszystkich samochodów posiadających atestowane zaczepy typu isofix. Na bazie mogą być montowane foteliki dla dzieci od urodzenia do 15 m-cy Baby-Safe iSense i Baby-Safe 3 i-Size oraz fotelik dla dzieci od około 3 miesięcy do czterech lat Dualfix iSense.

Wygodny system modularny

Firma Britax Romer stworzyła rozwiązanie, które może być wykorzystane do montażu na bazie dwóch fotelików z różnych grup wiekowych, co obniża zdecydowanie użytkownikowi koszty zakup niezbędnego wyposażenia na okres czterech lat. Baza jest kompatybilna z fotelikami z grupy wagowej 0-13 kg Baby-Safe iSense i Baby-Safe 3 i-Size oraz z fotelikiem Dualfix iSense dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu. Każdy z nich wpinany jest w bazę oraz z niej wypinany jednym kliknięciem. Łatwo dostępny przycisk zwalniania pozwala na szybkie i bardzo proste uniesienie fotelika dla noworodka za rączkę i wyjęcie go z bazy.

Britax Romer, Baza Flex Base iSense

Dualfix iSense jest najnowszym fotelikiem z rodziny fotelików Dualfix firmy Britax Romer. Fotelik dziecięcy Dualfix iSense montowany jest na bazie Flex Base iSense w sposób łatwy i bezpieczny.
Oznacza to, że bazę po montowaniu na niej fotelika z grupie 0+ można jeszcze używać w kolejnej grupie obejmującej foteliki aż do czwartego roku życia.

Firma Britax Romer powstała w 1978 roku z połączenia brytyjskiej firmy Britax i niemieckiej firmy Romer. Początki brytyjskiego partnera sięgają 1938 roku. Firma znana jest z konstrukcji fotelików i wózków, które są bezpieczne, a jednocześnie bardzo komfortowe dla małych dzieci. W 1966 firma Romer wypuściła na rynek fotel samochodowy dla dzieci Romer Baby.

Britax Romer, Dualfix iSense - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu

Przeznaczenie fotelika

Fotelik Dualfix iSense zgodny z normą i-Size może być montowany wyłącznie na innym produkcie firmy Britax Romer czyli na bazie isofix Flex Base iSense. Baza ta z kolei może być instalowana we wszystkich samochodach posiadających atestowane zaczepy typu isofix.

Fotelik Dualfix iSense jest atestowany dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu, a więc od około 3 miesiąca życia do około 4 lat. Umożliwia przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy od 61 do 105 cm wzrostu oraz przodem do kierunku jazdy od 76 cm wzrostu.

Fotelik jest produkowany w kilku wersjach kolorystycznych, które spełnią oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników.

Green Sense by Britax Romer to innowacyjna linia fotelików samochodowych i wózków, która daje nowe życie plastikowym odpadom. Do produkcji materiałów z serii Green Sense wykorzystywany jest wyłącznie poliester pochodzący w 100% z recyklingu. 29 plastikowych butelek PET  o pojemności 1,5 l na jeden produkt przetworzono w miękką przędzę, z której stworzono najwyższej jakości tapicerki.

Foteliki z serii Green Sense posiadają siateczkowy pokrowiec wykonany w całości z recyklingu, który został obszyty ściegiem prostym. Zapewnia on optymalną cyrkulację powietrza i najwyższy komfort podczas podróży autem. Nowa linia fotelików Green Sense to dwie wersje kolorystyczne : głęboka morska zieleń Atlantic Green i elegancki ciemny grafit Fossil Grey.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Fotelik samochodowy Dualfix iSense spełnia surowe wymogi bezpieczeństwa ustalone dla dziecięcych fotelików samochodowych w ujęciu starej dyrektywy ECE R44, jak i najnowszej regulacji ECE R129.

Romer Dualfix iSense może być używany od momentu osiągnięcia przez dziecko wzrostu 61 cm, co nastepuje około 3 miesiąca życia. Wtedy dziecko lepiej wypełnia przestrzeń fotelika i może być w sposób bezpieczny i komfortowy w nim przewożone.

Fotelik posiada 6-stopniową regulację kąta odchylenia siedziska przy montażu zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy, co sprzyja uzyskaniu maksymalnej dopuszczalnej i bezpiecznej pozycji do leżenia. Jest wyposażony w pięciopunktowe pasy zapewniające maksymalne bezpieczeństwo podróżującemu malcowi. Pasy zapinamy jedną centralną klamrą. W standardzie otrzymujemy miękkie, neoprenowe ochraniacze do pasów, które dopasowują się do klatki piersiowej malucha, pomagając zmniejszyć jego ruchy podczas kolizji oraz możliwość regulacji długości pasa. Regulowany zagłówek w kształcie litery V pozwala zapewnić kontrolę ruchów głowy dziecka. Zagłówek i pasy można w prosty sposób regulować z przodu, aby dostosować je do wzrostu malucha.

Dzięki specjalnym wskaźnikom w kolorze zielonym lub czerwonym dostajemy szybką i pewną informację o prawidłowym zapięciu bryły fotelika na bazie Flex Base iSense. Zawsze rekomendujemy konsultacje w tej kwestii z naszymi ekspertami w zakresie doboru i montażu dziecięcych fotelików samochodowych w sklepach Mama i Ja.

Britax Romer, Dualfix iSense - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu

Fotelik wyposażony został w innowacyjny system ochrony przed uderzeniem bocznym Sict, który zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa w przypadku kolizji bocznej redukując siły uderzenia poprzez zmniejszenie odległości między wnętrzem auta a fotelikiem i pochłonięcie energii, zanim dotrze ona do dziecka. Wraz z bazą Flex Base iSense i opatentowanym systemem Pivot Link, który najpierw kieruje siły uderzenia w dół, do fotelika, a następnie do przodu zmniejszając ryzyko obrażeń głowy i szyi przewożonego dziecka, fotelik Dualfix iSense doskonale chroni malucha podczas każdego zdarzenia drogowego.

Komfort użytkowania

Zaletą fotelika Britax Romer Dualfix iSense jest możliwość obrotu względem bazy. Ta funkcja zapewnia sprawne zapinanie dziecka w foteliku. Obrócenie fotelika frontem do drzwi tj. do siebie zdecydowanie ułatwia dostęp do odpowiednich elementów pasów przy zapinaniu dziecka. Zwolnienie odpowiedniej zapadki blokującej znajdującej się na dole korpusu bazy umożliwia bezproblemowy obrót fotela nawet o 360 stopni.

Przy użytkowaniu fotelika przez starszego pasażera w wieku powyżej 15 miesięca życia istnieje możliwość zamontowania go zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Taka cecha umożliwia zakwalifikowanie fotelika do grupy fotelików typu RWF (Rear Way Facing). Przypominamy, że montaż tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczniejszy i rekomendowany jak najdłużej, ponieważ zapewnia on najepszą ochronę w przypadku uderzenia czołowego. Instalacja fotelika przodem do kierunku jazdy jest możliwa dopiero po osiągnieciu przez dziecko 15 miesiąca życia lub wzrostu 76 cm.

Britax Romer, Dualfix iSensefotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu

W przypadku fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy podczas zderzenia czołowego siły uderzenia skierowane są na tył fotelika, a pozostała energia rozprowadzana jest równomiernie na okolice głowy, szyi i górnej części ciała dziecka. Podczas używania fotelika przodem do kierunku jazdy siły uderzeniowe rozprowadzane są natomiast w różne obszary struktury fotelika i jego mocowania, co może spowodować zwiększenie ilości energii skupionej na ciele malucha.

Wpinanie fotelika do bazy jest niezwykle szybkie, bo oparte na przysłowiowym kliknięciu. Prawidłowe i bezpieczne zapięcie jest sygnalizowane wskaźnikiem w zielonym kolorze. Wszystkie błędy montażowe oznaczone są kolorem czerwonym i dotyczą: zapięcia bazy w złączu isofix, regulacji długości nogi bazy oraz jakości zapięcia fotelika dziecięcego na bazie samochodowej.

Tapicerkę fotelików Dualfix iSense można w prosty sposób zdjąć bez usuwania pasów i wyprać w pralce.

iSense - technologia inteligentnego światła

Innowacyjną cechą nowego fotelika Dualfix iSense jest zastosowanie wewnętrznego światła LED. Umożliwia to oświetlenia strefy wokół dziecka siedzącego w foteliku oraz strefy fotelika, ułatwiając jego montaż w ciemności. Oświetlanie to może być uruchamianie automatycznie lub ręcznie. Dzięki dwóm wewnętrznym światłom nasza pociecha nie podróżuje w ciemności i jest dobrze widoczne dla rodziców.

Britax Romer, Dualfix iSense - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu z technologią iSense

Charakterystyka bazy Flex Base iSense

Baza Flex iSense spełnia surowe wymogi dyrektywy bezpieczeństwa dla baz isofix i fotelików dziecięcych zgodnie ze standardem ECE R44 i standardem zawarty w nowej regulacji ECE R129 (I-Size).

Dzięki zaczepom ISOFIX mocowanie bazy jest łatwe i pewne. Wystarczy wsunąć złącza isofix w gniazda mocowań w samochodzie i po ich zamknięciu fotel jest już zamocowany. Mechanizm zapadkowy isofix umożliwia wysuwanie złączy isofix w celu łatwego zapiecia lub wypięcia bazy z miejsc mocowania w samochodzie.

Noga podpierająca z regulacją wysokości w procesie montażu służy do pozycjonowania fotela poprzez mocowanie na podłodze auta. Zmniejsza ona odchylanie się i obrót zamontowanego na bazie fotelika oraz redukuje siłę wypychającą fotelik do przodu w przypadku uderzenia, chroniąc dodatkowo przewożonego w aucie malucha.

Dzięki odpowiednim wskaźnikom w kolorze zielonym lub czerwonym dostajemy szybką i pewną informację o prawidłowym montażu i regulacji bazy. W przypadku nieprawidłowego jej montażu również sygnał dźwiękowy poinformuje nas o tym fakcie. Podobnie wpinanie fotelików do bazy jest niezwykle proste, bo oparte na przysłowiowym kliknięciu. Prawidłowe i bezpieczne zapięcie jest sygnalizowane wskaźnikiem w zielonym kolorze. Wszystkie błędy montażowe oznaczone są kolorem czerwonym i dotyczą: zapięcia bazy w złączu isofix, regulacji długości nogi bazy oraz jakości zapięcia fotelika dziecięcego na bazie samochodowej.

Zawsze rekomendujemy konsultacje w tej kwestii z naszymi ekspertami w zakresie doboru i montażu dziecięcych fotelików samochodowych w sklepach Mama i Ja w Gdańsku, Gdynii, Toruniu i Łodzi.

Britax Romer, Baza Flex Base iSense z systemem zapadkowym isofix

Kolejną zaletą bazy Britax Romer Flex iSense jest możliwość obrotu fotelika względem bazy. Ta funkcja ułatwia wpinanie fotelika oraz zapinanie w nim dziecka. Efekt ten uzyskujemy przez obrócenie fotelika frontem do siebie tj. do drzwi, co ułatwia dostęp do odpowiednich elementów związanych z montażem fotela lub zapinaniem dziecka. Obrót uzyskuje się przez zwolnienie specjalnej zapadki blokującej.

Podczas użytkowania fotelika dla dziecka starszego, a wiec Dualfix iSense istnieje możliwość obrotu o 360 stopni. Pozwala to montować fotelik zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Taki montaż wpisuje bazę wraz z fotelikiem do grupy fotelików typu RWF (Rear Way Facing). Przypominamy, że jazda tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczniejsza i rekomendowana jak najdłużej, a montowanie fotelików przodem jest możliwe dopiero po osiągnieciu przez dziecko 15 miesiąca życia lub wzrostu 76 cm.

Bazę Flex Base iSense można ustawić w sześciu pozycjach w celu zapewnienia przewożonemu dziecku najbezpieczniejszej i najwygodniejszej pozycji podczas podróży. Pozwala to na uniknięcie ryzyka opadania głowy dziecka do przodu, zwłaszcza podczas snu. W przypadku fotelika 0-13 kg zalecane jest ustawienie kąta nachylenia przed wpięciem bazy do auta, natomiast używając fotelika Dualfix iSense można wykonać tą czynność podczas jazdy.

Regulowana rama antyrotacyjna bazy gwarantuje dziecku przewożonemu tyłem do kierunku jazdy dodatkowe miejsce na nóżki (dodatkowe 10% miejsca) oraz zapobiega przesuwaniu się fotelika podczas wypadku. Regulacja umożliwia proste dopasowanie ramy do kształtu oparcia fotela samochodowego.

Britax Romer, Baza Flex Base iSense montaż w aucie

Bazę można w bardzo łatwy sposób przechowywać w aucie lub w domu dzięki składanej nodze podpierającej. Złożenie nogi powoduje dezaktywację sygnału bezpieczeństwa wywoływanego przez nią, co rownież przyczynia się do bezproblemowego przechowywania.

Dane techniczne Dualfix iSense :

Wymiary (W x S x G) : 59,4 x 44 x 46,5 cm
Waga : 5,3 kg
Przeznaczony dla dzieci o wzroście od 61 do 105 cm (od około 3 miesięcy do 4 roku życia)
Sposób montażu : na bazie Flex Base iSense tyłem lub przodem do kierunku jazdy
Przodem do kierunku jazdy : od 76 do 105 cm wzrostu
Tyłem do kierunku jazdy : od 61 do 105 cm wzrostu

Dane techniczne Bazy Flex Base iSense:

Wymiary (W x S x G ) : 43,5 x 44 x 66 cm
Waga : 9,5 kg
Sposób montażu : do punktów mocowania isofix w aucie
Przeznaczona do montowania fotelików Baby-Safe iSense, Baby-Safe 3 i-Size i Dualfix iSense