Średnia ocena: 5/5 (Opinie: 10)

Britax Romer Dualfix 3 i-Size - fotelik samochodowy bez bazy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu, od 3 miesięcy do 4 lat, do 18 kg

SKU:
987002
Kod EAN:
BOSS:

Bezpieczne i komfortowe siedzisko montowane w prosty sposób na bazie Flex Base iSense oraz Flex Base 5Z.

 

PRODUKT DOSTĘPNY DO WYCZERPANIA ZAPASÓW MAGAZYNOWYCH !!!

Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

Britax Romer Dualfix 3 i-Size - fotelik samochodowy bez bazy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu od 3 miesięcy do 4 lat, do 18 kg

Fotelik samochodowy Dualfix 3 i-Size przeznaczony jest dla dzieci od trzeciego miesiąca życia (od 61 cm wzrostu) aż do około 4 roku życia (do 105 cm wzrostu). Umożliwia jazdę zarówno tyłem (od 61 do 105 cm wzrostu) jak i przodem do kierunku jazdy (od 76 cm do 105 cm wzrostu), a zmiana ustawienia następuje w bardzo prosty i szybki sposób. Fotelik montowany jest w samochodzie wyłącznie na dedykowanej bazie Flex Base iSense.

Britax Romer Dualfix 3 i-Size - fotelik samochodowy bez bazy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu montaż w aucie

Green Sense by Britax Romer to innowacyjna linia fotelików samochodowych i wózków, która daje nowe życie plastikowym odpadom. Do produkcji materiałów z serii Green Sense wykorzystywany jest wyłącznie poliester pochodzący w 100% z recyklingu. 29 plastikowych butelek PET  o pojemności 1,5 l na jeden produkt przetworzono w miękką przędzę, z której stworzono najwyższej jakości tapicerki.

Foteliki z serii Green Sense posiadają siateczkowy pokrowiec wykonany w całości z recyklingu, który został obszyty ściegiem prostym. Zapewnia on optymalną cyrkulację powietrza i najwyższy komfort podczas podróży autem. Nowa linia fotelików Green Sense to trzy wersje kolorystyczne : głęboka morska zieleń Atlantic Green oraz elegancki ciemny grafit Fossil Grey i czerń Galaxy Black.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Fotelik Dualfix 3 i-Size spełnia surowe wymogi bezpieczeństwa ustalone dla dziecięcych fotelików samochodowych w ujęciu najnowszej regulacji ECE R129 (i-Size). Fotelik ten może być używany od momentu osiągnięcia przez dziecko wzrostu 61 cm, co nastepuje około 3 miesiąca życia. Wtedy dziecko lepiej wypełnia przestrzeń fotelika i może być w sposób bezpieczny i komfortowy w nim przewożone.

Britax Romer Dualfix 3 i-Size - fotelik samochodowy bez bazy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu z regulacją kąta nachylenia

Fotelik posiada 6-stopniową regulację kąta odchylenia siedziska przy montażu zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy, co sprzyja uzyskaniu maksymalnej dopuszczalnej wygodnej i bezpiecznej pozycji do leżenia. Jest wyposażony w pięciopunktowe pasy zapewniające maksymalne bezpieczeństwo podróżującemu malcowi. Pasy zapinamy jedną centralną klamrą. W przypadku kolizji pasy bezpieczeństwa rozprowadzają siły uderzenia poprzez pięć miejsc : dwa nad ramionami, dwa przy biodrach oraz poprzez miejsce spięcia pasów klamrą między nóżkami dziecka, gwarantując najlepszą ochronę podczas przewożenia autem.

W standardzie otrzymujemy miękkie ochraniacze do pasów bezpieczeństwa, które można łatwo usunąć do czyszczenia bez wypinanaia pasów. Ochraniacze dopasowują się do klatki piersiowej malucha, pomagając zmniejszyć jego ruchy podczas kolizji. Regulowany zagłówek w kształcie litery V pozwala zapewnić kontrolę ruchów głowy dziecka, szczególnie podczas uderzenia bocznego. Zagłówek i pasy można w prosty sposób regulować z przodu, aby dostosować je do wzrostu malucha.

Britax Romer Dualfix 3 i-Size - fotelik samochodowy bez bazy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu zamontowany w aucie

Dzięki specjalnym wskaźnikom w kolorze zielonym lub czerwonym dostajemy szybką i pewną informację o prawidłowym zapięciu bryły fotelika na bazie Flex Base iSense. Zawsze rekomendujemy konsultacje w tej kwestii z naszymi ekspertami w zakresie doboru i montażu dziecięcych fotelików samochodowych w sklepach Mama i Ja w Gdańsku, Gdynii, Toruniu i Łodzi.

Fotelik Britax Romer Dualfix 3 i-Size wyposażony został w innowacyjny system ochrony przed uderzeniem bocznym Sict, który zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa w przypadku zderzenia bocznego zmniejszając siły uderzenia poprzez redukcję odległości między wnętrzem auta a fotelikiem i pochłonięcie energii, zanim dotrze ona do przewożonego w foteliku dziecka. Wraz z bazą Flex Base iSense i opatentowanym systemem Pivot Link, który najpierw kieruje siły uderzenia w dół, do fotelika, a następnie do przodu zmniejszając ryzyko obrażeń głowy i szyi przewożonego dziecka, fotelik Dualfix 3 i-Size doskonale chroni malucha podczas każdego zdarzenia drogowego.

Te wszystkie funkcje oraz głębokie, miękko wyściełane ściany boczne fotelika doskonale zabezpieczają malucha podczas przewożenia go w aucie.

Britax Romer Dualfix 3 i-Size - fotelik samochodowy bez bazy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu z możliwością obrócenia w stronę drzwi

Komfort użytkowania

Zaletą fotelika Britax Romer Dualfix 3 jest możliwość obrotu względem bazy. Ta funkcja zapewnia sprawne zapinanie dziecka w foteliku. Obrócenie fotelika frontem do drzwi tj. do siebie zdecydowanie ułatwia dostęp do odpowiednich elementów pasów przy zapinaniu dziecka. Zwolnienie odpowiedniej zapadki blokującej znajdującej się na dole korpusu bazy umożliwia bezproblemowy obrót fotela nawet o 360 stopni.

Przy użytkowaniu fotelika przez starszego pasażera w wieku powyżej 15 miesięca życia istnieje możliwość zamontowania go zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Taka cecha umożliwia zakwalifikowanie fotelika do grupy fotelików typu RWF (Rear Way Facing). Przypominamy, że montaż tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczniejszy i rekomendowany jak najdłużej, ponieważ zapewnia on najepszą ochronę w przypadku uderzenia czołowego. Instalacja fotelika przodem do kierunku jazdy jest możliwa dopiero po osiągnieciu przez dziecko 15 miesiąca życia lub wzrostu 76 cm.

Britax Romer Dualfix 3 i-Size - fotelik samochodowy bez bazy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu zapinanie dziecka

W przypadku fotelika samochodowego montowanego tyłem do kierunku jazdy podczas zderzenia czołowego siły uderzenia skierowane są na tył fotelika, a pozostała energia rozprowadzana jest równomiernie na okolice głowy, szyi i górnej części ciała dziecka. Podczas używania fotelika przodem do kierunku jazdy siły uderzeniowe rozprowadzane są natomiast w różne obszary struktury fotelika i jego mocowania, co może spowodować zwiększenie ilości energii skupionej na ciele malucha.

Wpinanie fotelika do bazy jest niezwykle szybkie, bo oparte na przysłowiowym kliknięciu. Prawidłowe i bezpieczne zapięcie jest sygnalizowane wskaźnikiem w zielonym kolorze. Wszystkie błędy montażowe oznaczone są kolorem czerwonym i dotyczą: zapięcia bazy w złączu isofix, regulacji długości nogi bazy oraz jakości zapięcia fotelika dziecięcego na bazie samochodowej.

Tapicerkę fotelików Dualfix 3 i-Size firmy Britax Romer można w prosty sposób zdjąć bez usuwania pasów i wyprać w pralce.

Britax Romer Dualfix 3 i-Size - fotelik samochodowy bez bazy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu wygodny i bezpieczny

Dane techniczne fotelika Britax Romer Dualfix 3 i-Size:

Wymiary (W x S x G) : 59,4 x 44 x 46,5 cm
Waga : 5,2 kg
Przeznaczony dla dzieci o wzroście od 61 do 105 cm (od około 3 miesięcy do 4 roku życia)
Sposób montażu : na bazie Flex Base iSense tyłem lub przodem do kierunku jazdy
Przodem do kierunku jazdy : od 76 do 105 cm wzrostu
Tyłem do kierunku jazdy : od 61 do 105 cm wzrostu