Britax Romer, Advansafix IV R - fotelik samochodowy isofix od 9 miesięcy do 12 lat, 9 - 36 kg

SKU
111111
Już od 1 359,00 zł

Advansafix IV R isofix zapewnia długie, bezpieczne i wygodne podróżowanie dla dzieci od 9 miesiąca do 12 roku życia.

 

Konfiguruj:
+ -
Ten produkt możesz kupić na raty 0%
Zakupy na raty
30 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 500 zł
Gwarancja jakości

Britax Romer, AdvansaFix IV R - fotelik samochodowy isofix od 9 miesięcy do 12 lat, 9 - 36 kg

Fotelik samochodowy Britax Romer AdvansaFix IV R przeznaczony jest do przewożenia w aucie dzieci w przedziale wagowym 9-36 kg, a więc od około 9 miesiąca życia do 12 roku życia. Funkcja Flip&Grow pozwala na łatwą i szybą zamianę zintergtowanych 5-punktowych pasów bezpieczeństwa na pasy 3-punktowe dla większego dziecka.

Fotelik uzyskał od niemieckiej organizacji ADAC (ADAC Motorwelt 06/2019) opinię “Dobry” oraz ocenę 2.3, co potwierdza najwyższy poziom bezpieczeństwa i wyjątkowy komfort podczas podróży.

 

Montaż fotelika.

Fotelik dziecięcy AdvansaFix IV R montowany jest w aucie za pomocą złączy isofix, co zapewnia bezpieczne i trwałe połączenie z karoserią samochodu. Gwarancją stabilnego montażu jest użycie górnego pasa mocującego Top Tether. Przewożone dziecko zabezpieczone jest 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa.

Fotelik można również instalować za pomocą 3-punktowych pasów bezpieczeństwa w pojazdach nie posiadających punktów mocowania isofix. Prowadnice pasa na foteliku ułatwiają prawidłową jego instalację w aucie.

System Pivot Link.

W razie wypadku opatentowany system Pivot Link kieruje powstałe siły najpierw w dół, do fotelika, a następnie do przodu, znacznie je redukując, co ogranicza ryzyko urazów głowy i szyi dziecka.

Britax Romer, Advansafix IV R - fotelik samochodowy isofix od 9 miesięcy do 12 lat, 9 - 36 kg Pivot Link

System EasyRecline.

System prostego odchylania siedziska EasyRecline przez cały okres użytkowania fotelika AdvansaFix IV R pozwala na ustawienie wygodnej pozycji dla przewożonego w foteliku dziecka bez konieczności regulowania górnego pasa Top Tether, co zapewnia wygodę użytkowania i komfortową podróż. System ten umożliwia regulację fotelika do trzech wygodnych pozycji w zależności od potrzeb.

Pięciopunktowe pasy zabezpieczające.

Pasy bezpieczeństwa wraz ze skorupą fotelika zapewniają maluchowi najlepszą ochronę w czasie jazdy. W momencie wypadku pasy rozprowadzają energię zderzenia przez pięć oddzielnych miejsc : dwa przy biodrach, dwa nad ramionami i w miejscu, w którym klamra spina pasy pomiędzy nogami dziecka. W ten sposób ciało dziecka jest idealnie zabezpieczone z każdej strony. 

Neoprenowe ochraniacze pasów bezpieczeństwa idealnie dopasowują się do klatki piersiowej dziecka redukując ruchy malucha podczas zderzenia oraz zapewniając mu większą wygodę poprzez zapewnienie dodatkowego miękkiego zabezpieczenie pasów bezpieczeństwa. Ochraniacze można w prosty sposób zdemontować do prania bez konieczności wypinania pasów.

Britax Romer, Advansafix IV R - fotelik samochodowy isofix od 9 miesięcy do 12 lat, 9 - 36 kg pasy bezpieczeństwa

SecureGuard.

Ten czwarty punkt zaczepienia 3-punktowego pasa bezpieczeństwa pomaga utrzymać pas biodowy w odpowiednim położeniu ponad kośćmi biodowymi dziecka. Redukując siły działające na brzuch malucha w momencie uderzenia czołowego o około 35% zapewnia idealną ochronę szczególnie narażonych na urazy okolic brzucha dziecka, gwarantując jednocześnie małemu pasażerowi swobodę ruchów.

Zaawansowana ochrona Sict.

Dodatkowa ochrona w przypadku uderzenia bocznego wysuwana z boku fotelika minimalizuje siły powstałe podczas kolizji poprzez zmniejszenie odległości między fotelikiem a wnętrzem auta oraz przez pochłonięcie energii zanim dotrze ona do dziecka. Ochrona Sict powinna być regulowana z boku fotelika od strony drzwi samochodowych.

Zagłówek w kształcie litery V.

Zagłówek fotelika samochodowego AdvansaFix IV R został stworzony z myślą o pełnej kontroli ruchów głowy przewożonego w nim dziecka szczególnie podczas zderzenia bocznego. Dodatkowo zapewnia głowie dziecka odpowiednie podparcie i najwyższy poziom komfortu podczas podróży. Zagłówek i pasy można bez problemu regulować z przodu, aby dostosować je do wzrostu rosnącego dziecka.

Wysokie oparcie fotelika Britax Romer AdvansaFix IV R doskonale zabezpiecza ciało dziecka od głowy aż do bioder w momencie zderzenia bocznego, a wyściełany, regulowany zagłówek chroni głowę i szyję oraz zapewnia ich właściwą pozycję podczas jazdy. Dodatkowo górne i dolne prowadnice pasa samochodowego gwarantują jego odpowiednie umiejscowienie na ciele dziecka i właściwe jego zabezpieczenia podczas podróży.

Top Tether.

Górny pas mocujący Top Tether ma za zadanie minimalizować obroty fotelika podczas ewentualnego wypadku zapobiegając w ten sposób obrażeniom głowy i szyi dziecka. Dzięki dwóm punktom zaczepienia w kształcie litery V Top Tether zwiększa stabilnosć fotelika i zabezpiecza go bardziej niż tradycyjne pasy.

Britax Romer, Advansafix IV R - fotelik samochodowy isofix od 9 miesięcy do 12 lat, 9 - 36 kg Top Tether

Funkcja Flip&Grow.

Kiedy dziecko osiągnie wagę 15 kg można, a kiedy 18 kg należy przejść ze zintegrowanych 5-punktowych pasów bezpieczeństwa na 3-punktowe pasy samochodowe. Jest to możliwe do uzyskania w bardzo prosty i szybki sposób : trzeba wyregulować zagłówek i schować pasy w oparciu, a następnie przełączyć panel regulujący Flip&Grow tak, aby SecureGuard znalazł się nad siedziskiem.

Britax Romer, Advansafix IV R - fotelik samochodowy isofix od 9 miesięcy do 12 lat, 9 - 36 kg Flip&Grow

Praktyczna, łatwo zdejmowana tapicerka.

Kiedy podczas podróży autem zdarzy się dziecku rozlać napój lub zabrudzić pokrowiec fotelika jedzeniem można go zdjąć w bardzo łatwy sposób bez konieczności usuwania pasów zabezpieczających. Tapicerki fotelików AdvansaFix IV R wykonane zostały z wytrzymałych i łatwych w czyszczeniu materiałów, co zapewnia najwyższy komfort użytkowania.

Dane techniczne Britax Romer AdvansaFix IV R: 

  • Kategoria wagowa : 9-36 kg
  • Kierunek montażu : przodem do kierunku jazdy
  • Sposób montażu : za pomocą złączy isofix lub/i samochodowym pasem bezpieczeństwa
  • Wymiary (wys. x szer. x gł.) - 60-83x44x47 cm
  • Waga - 11 kg
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:
Britax Romer, Advansafix IV R - fotelik samochodowy isofix od 9 miesięcy do 12 lat, 9 - 36 kg

Twoja ocena*