0

Wózki Stokke Beat

Wózek spacerowy to niezbędny element codziennego życia każdego rodzica oraz jego dziecka. Powinien być wygodny, bezpieczny dla pociechy, atrakcyjny w kwestii wyglądu i niedrogi. Niestety nie wszystkie wózki takie są. Niestabilne, chwiejne i niewygodne dla malucha modele potrafią zniechęcić do odbywania codziennych spacerów. I to nie tylko przez niewygodę ich prowadzenia, lecz także przez brak odpowiednich zabezpieczeń. Wózki Stokke Beat to rozwiązanie dla najbardziej wymagających rodziców, którzy poszukują najwyższej jakości i najpewniejszych rozwiązań dla swoich maluchów.


Warto poznać firmę Stokke

Na samym początku warto poznać z bliska firmę Stokke. Firma pochodzi ze Skandynawii i na ten moment jest jednym z najstarszych producentów wózków - powstała w 1932 roku w Norwegii. Marka ta wielokrotnie współpracowała z renomowanymi projektantami i tym samym wiele jej produktów pozytywnie zaskoczyło rodziców swoją stylistyką oraz niezwykłą praktycznością. W końcu doskonale wiemy, że skandynawscy producenci projektują solidnie, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa i jakości - nie inaczej jest w firmie Stokke.

Wózki Stokke - rozwiązania konstrukcyjne

Warto zacząć od szkieletu wózków Stokke. Matowa rama jest bardzo stabilna, a wszelkie połączenia między poszczególnymi elementami wykonane z dbałością o najmniejsze detale. Do ich produkcji użyto wyselekcjonowanych materiałów - dzięki temu wózek Stokke Beat jest niezwykle stabilny również podczas pokonywania przeszkód i nierówności. Cała konstrukcja jest zwarta mimo jej niezwykłej lekkości. Zapewnia ona łatwość składania wózka - można to zrobić w kilka sekund jedną ręką. Po złożeniu nie zajmuje on zbyt wiele miejsca, może więc być bezproblemowo przechowywany i transportowany.

Kolejną zaletą wózków Stokke jest jakość zastosowanych materiałów obiciowych. W produktach tej marki nie znajdziemy nietrwałych tkanin o niskiej jakości, a jedynie najlepsze materiały, które zostały wyselekcjonowane przez projektantów pracujących dla skandynawskiej marki. Materiały są bardzo odporne na blaknięcie wskutek promieniowania ultrafioletowego, a także łatwe w czyszczeniu i przy tym bardzo atrakcyjne wizualnie.

Każdy wózek Stokke Beat został wyposażony w kółka o najwyższym stopniu trwałości. Są wykonane z utwardzonej i bardzo odpornej na zużycie gumy. Łożyska w ich wnętrzu umożliwiają płynną jazdę praktycznie bez użycia siły. To ogromne ułatwienie dla wszystkich rodziców, szczególnie podczas bardzo długich spacerów i przy jeździe pod górę. Tylne kółka są wyposażone w hamulec aktywowany nogą, a przednie - w możliwość zablokowania skrętu, co w dużym stopniu ułatwia manewrowanie w ciasnych przestrzeniach, np. w wąskich uliczkach lub alejkach sklepowych. Marka zdecydowała się na zastosowanie w swoich wózkach amortyzowanego zawieszenia, które zmniejsza drgania i wibracje przenoszone na siedzisko. Takie rozwiązanie pozwala na długi spacer bez zmęczenia dziecka nawet podczas jazdy po kostce brukowej, żwirze czy nierównej nawierzchni chodników miejskich.

Cechy praktyczne wózka Stokke Beat

Firma Stokke stosuje takie rozwiązania, które z pewnością docenią najmłodsi. Na uznanie zasługuje wydłużona budka dająca efekt przytulnego kokonu. Jest ona wentylowana, tym samym nie panuje w niej temperatura wyższa niż na zewnątrz, co jest szczególnie ważne latem. Budka została także wyposażona w filtr UPF 50+. Dzięki temu dziecko jest w pełni chronione przed działaniem promieni UV oraz przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wózek Stokke Beat jest zaprojektowany ze zwróceniem szczególnej uwagi na komfort dziecka, dlatego siedzisko jest ergonomiczne i dopasowuje się do kształtu ciała. Ponadto jest odchylane i obrotowe.

Wybierając wózek Stokke Beat w wersji z gondolą, otrzymamy również znakomity model dla dzieci już od ich narodzin. Gondola oferuje dziecku mnóstwo przestrzeni do wygodnego wylegiwania się podczas jazdy. Gondola jest miękka i wygodna, ma wentylowany spód i została wyposażona w innowacyjny materacyk z włókien Sorona. Dla rodziców istotny będzie także fakt, iż można ją złożyć na płasko.

Wygląd i design wózków Stokke Beat

Wózki Stokke są także bardzo atrakcyjne wizualnie. Styl skandynawski znany z trendów wnętrzarskich jest kwintesencją minimalizmu, lecz także przytulności oraz lekkiej formy i czystych linii. Dokładnie tak samo jest w przypadku wózków - również w nich widać cechy typowe dla tego stylu. Wszystkie krzywizny są bardzo płynnie poprowadzone i tym samym cały wózek wygląda bardzo lekko, lecz przy tym także stabilne. Dół jest czarny, zaś góra w szara, co stanowi rewelacyjne i bardzo nowoczesne połączenie, które sprawdzi się dosłownie wszędzie. Dlatego też wózek Stokke Beat jest nie tylko wygodny i bezpieczny, ale także niezwykle atrakcyjny.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany