Średnia ocena: 4.9/5 (Opinie: 19)

BeSafe Stretch - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 125 cm wzrostu, do 36 kg

SKU:
42070
Kod EAN:
BOSS:

Umożliwia przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy aż do około 7 roku życia...

Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

BeSafe Stretch - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 125 cm wzrostu, do 36 kg

Firma BeSafe posiada 50-letnie doświadczenie w tworzeniu fotelików dla dzieci, w tym 25-letnie w produkcji fotelików tyłem do kierunku jazdy. Dziecięcy fotelik samochodowy BeSafe Stretch umożliwia przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy do osiągnięcia wzrostu 125 cm, zapewniając jednocześnie najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa.

BeSafe Stretch - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 125 cm wzrostu, do 36 kg

Tyłem do kierunku jazdy aż do około 7 roku życia

Fotelik samochodowy Stretch firmy Besafe pozwala na bezpieczne przewożenie dzieci od 61 do 125 cm wzrostu, a więc od około 6 miesiąca życia aż do około 7 lat. Pozwala na to bardzo obszerna skorupa siedziska oraz maksymalna waga 36 kg. Fotelik homologowany jest zgodnie z najnowszą normą bezpieczeństwa UN R129/03 i-Size do 125 cm wzrostu dziecka. Montowany jest w samochodzie tyłem do kierunku jazdy za pomocą 3-puntowych pasów bezpieczeństwa.

Wyjątkowo duża przestrzeń na nogi dziecka

Fotelik BeSafe Stretch zaprojektowany został w celu umożliwienia bezpiecznego i wygodnego przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy najdłużej jak to tylko możliwe, ponieważ ten sposób jest 5x bezpieczniejszy niż jazda przodem do kierunku jazdy. Firma BeSafe stworzyła bardzo przestronny fotelik pozwalający na regulację odległości od oparcia kanapy samochodowej do 26 cm, aby uzyskać optymalną ilość miejsca na nogi rosnącego dziecka.

BeSafe Stretch - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 125 cm wzrostu z dużą przestrzenią na nogi dziecka

Maksymalny poziom bezpieczeństwa i wygody

Dziecięcy fotelik samochodowy Stretch jest jednym z niewielu fotelików na rynku, któremu udało się zaliczyć uważany za najtrudniejszy na świecie szwedzki test zderzeniowy Test Plus, który mierzy obciążenie szyi manekinów do testów zderzeniowych, a wymagania dotyczące maksymalnego obciążenie są tak wysokie, że foteliki montowane przodem do kierunku jazdy nie są w stanie ich spełnić. Zaliczenie testu oznacza, że dziecko przewożone w foteliku samochodowym nie doznałoby poważnych, zagrażających życiu obrażeń podczas ewentualnej kolizji drogowej.

Dodatkowa ochrona boczna SIP+ zwiększa bezpieczeństwo przewożonego w foteliku Stretch malucha poprzez pochłanianie energii powstałej podczas zderzenia bocznego i zmniejszenie obciążenia szyi i głowy dziecka nawet o dodatkowe 20%.

Innowacyjna rama Exo fotelika łączy się z pasami samochodowymi i z podłogą gwarantując dziecku najwyższy poziom bezpieczeństwa w przypadku zderzenia czołowego. Dodatkowo sztywna skorupa siedziska absorbuje siły podczas uderzenia utrzymując jednocześnie naszą pociechę w stabilnej pozycji.

Fotelik samochodowy BeSafe Stretch wyposażony został również w możliwość regulacji pochylenia siedziska już po jego instalacji w aucie w celu zapewnienia optymalnego kąta siedzenia dziecka.

BeSafe Stretch - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 125 cm wzrostu, do 7 roku życia

Funkcjonalność i łatwość użytkowania

BeSafe Stretch charakteryzuje się bardzo niewielką wagą - zaledwie 11,5 kg. Wykonany został z trwałych i bezpiecznych materiałów, które wydłużyły okres przydatności fotelika aż do 15 lat.

Fotelik montuje się w aucie w bardzo prosty i intuicyjny sposób, ponieważ miejsca do przeprowadzenia pasa bezpieczeństwa są wyraźnie widoczne i łatwo dostępne. System blokady i napinania pasa został połączony w jednym miejscu i obsługiwany jest przy pomocy obrotowego pokrętła. Dodatkowo dolne pasy kotwiczące wyposażone zostały w automatyczny zwijacz, który służy do zwinięcia pasów, kiedy nie są używane.

Aby zainstalować fotelik w aucie wystarczy ustawić ramę w jednej z pięciu pozycji w celu dopasowania jej do wzrostu dziecka (do 26 cm), następnie przeprowadzić pas samochodowy przez widoczną i łatwo dostępną prowadnicę przed siedzeniem fotelika i zatrzasnąć go w klamrze. Kolejnym krokiem jest obrócenie pokrętła umieszczonego z tyłu fotelika aż do usłyszenia "kliknięcia", aby zablokować i napiąć odpowiednio pas samochodowy. Na koniec należy zwolnić dolne pasy kotwiczące i połączyć je z punktem kotwiczenia w samochodzie. Pasy posiadają zwijacz i są zintegrowane z siedziskiem , co ułatwia ich napinanie.

Sposób montażu fotelika za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa zapewnia rodzicom możliwość bezpiecznego i wygodnego przewożenia dziecka również w autach nie posiadających systemu isofix.

Dane techniczne fotelika BeSafe Stretch :

Przeznaczony dla dzieci o wzroście od 61 do 125 cm
Waga: maksymalnie 36 kg
Wiek: od 6 miesięcy do 7 lat
Kierunek mocowania: tyłem do kierunku jazdy
Homologacja: UN R129/03 (i-Size)
Sposób mocowania: 3-punktowy pas samochodowy
Wymiary (szer. x wys. x dł/gł.) : 48cm x 50cm x 80cm
Waga : 10 kg