Średnia ocena: 4.9/5 (Opinie: 20)

Besafe Izi Turn B i-Size - obrotowy fotelik samochodowy od 40 do 105 cm wzrostu 0-18 kg

SKU:
98010
Kod EAN:
BOSS:
Już od 2 797,00 zł

Innowacyjny system montowania w aucie tyłem lub przodem do kierunku jazdy...

Konfiguruj:
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

Besafe Izi Turn B i-Size - obrotowy fotelik samochodowy od 40 do 105 cm wzrostu 0-18 kg

Firma BeSafe posiada 50-letnie doświadczenie w tworzeniu fotelików dla dzieci, w tym 25-letnie w produkcji fotelików tyłem do kierunku jazdy. Prezentowany fotelik należący do grupy fotelików obrotowych oferuje wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju instalację w aucie przodem lub tyłem do kierunku jazdy oraz innowacyjne technologie zwiększające wygodę i bezpieczeństwo przewożonego dziecka.

Besafe Izi Turn B i-Size - obrotowy fotelik samochodowy dla dzieci od 40 do 105 cm wzrostu, 0-18 kg

Podróżowanie tyłem lub przodem do kierunku jazdy

Fotelik Besafe Izi Turn B i-Size zgodny jest z najnowszą europejską normą bezpieczeństwa UN R129 (i-Size), która uzależnia wybór fotelika dla dziecka od kryterium wzrostu zamiast wcześniej stosowanego kryterium wagi i gwarantuje lepszą ochronę szyi i głowy dziecka narzucając obowiązek przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy aż do 15 miesiąca życia.

Dziecięcy fotelik samochodowy Izi Turn B i-Size umożliwia bezpieczne i wygodne przewożenie w aucie dzieci od urodzenia aż do 105 cm wzrostu, a więc do około 4 roku życia. Może być montowany zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy, co umożliwia funkcja obrotu o 360 stopni.

Zalecane jest jak najdłuższe przewożenie dzieci w samochodzie tyłem do kierunku jazdy, ponieważ ten sposób jest 5x bezpieczniejszy niż podróż przodem do kierunku jazdy, natomiast fotelik Izi Turn B i-Size daje rodzicom elastyczność w korzystaniu z fotelika również przodem do kierunku jazdy w razie potrzeby.

Gwarancja prawidłowego użytkowania

Zastosowany podczas projektowania fotelika BaSafe Izi Turn B i-Size system Baby-Secure Swivel pozwala na podróżowanie tylko tyłem do kierunku jazdy podczas używania fotelika dla niemowlęcia przy zastosowaniu wewnętrznego modułu Baby Shell. Baza fotelika samochodowego Izi Turn B i-Size wyposażona została w mechanizm blokujący, który uniemożliwia montaż przodem do kierunku jazdy z umieszczonym wewnątrz modułem niemowlęcym.

Besafe Izi Turn B i-Size - obrotowy fotelik samochodowy dla dzieci z systemem Baby-Secure Swivel

Innowacyjny system instalacji w aucie

Dziecięcy fotelik samochodowy Izi Turn B i-Size wyposażony został w wyjątkową metodę montażu w aucie - Universal Level Technology.

Ta innowacyjna technologia likwiduje częsty problem występujący podczas montażu fotelików tyłem do kierunku jazdy - ostry kąt nachylenia kanapy samochodu. Sytuacja ta prowadzi zazwyczaj do występowania pionowej pozycji siedzącej, często uważanej przez rodziców za problem przy przewożeniu dziecka. Aby temu zapobiec firma BeSafe wbudowała w konstrukcję bazy fotelika technologię Universal Level Technology. Jest ona skonstruowana w taki sposób, aby zawsze umożliwiać prawidłową, poziomą instalację fotelika, niezależnie od tego jaki jest kąt nachylenia kanapy samochodowej.

Besafe Izi Turn B i-Size - obrotowy fotelik samochodowy dla dzieci z Universal Level Technology

Kanapy w autach zazwyczaj mają kąt nachylenia od 5 do 20 stopni. Konstrukcja fotelika Izi Turn B i-Size pozwala na poziomą instalację fotelika nawet w przypadku nachylenia kanapy o 20 stopni.
Dodatkowo fotelik posiada cztery pozycje regulacji, zapewniające największy poziom komfortu dla dziecka bez względu na wiek.

Pochłaniacz energii Dynamic Force Absorber w zagłówku

Fotelik Izi Turn B i-Size wyposażony został w pochłaniacz energii Dynamic Force Absorber umieszczony w zagłówku, który zapewnia najwyższy poziom ochrony najbardziej narażonych na obrażenia głowy i szyi dziecka. Wykonany został ze specjalnych materiałów i konstrukcji o różnych strefach elastyczności, które pochłaniają siły podczas zderzenia bocznego poprzez zginanie się po wewnętrznej stronie i pozostawanie bardziej sztywnym po stronie zewnętrznej. W ten sposób to nowoczesne rozwiązanie łagodnie zmniejsza przyspieszenie i pozwala uniknąć nagłego zatrzymania, które spowodowałoby duże przeciążenia.

Zginanie się materiału w systemie Dynamic Force Absorber uzyskiwane jest poprzez specjalne otwory w kształcie litery V, które rozmieszczone są naprzemiennie na zagłówku. Dzięki temu materiał może wydłużyć się w dwóch kierunkach podczas uderzenia, a następnie wrócić do swojej pierwotnej pozycji zamiast odkształcić się po uderzeniu.

Besafe Izi Turn B i-Size - obrotowy fotelik samochodowy z Dynamic Force Absorber

Moduł niemowlęcy Baby Shell

Ta jedyna w swoim rodzaju wkładka dla niemowląt gwarantuje taką samą ochronę, jak standardowy fotelika dla niemowlaka. Wkładka składająca się z własnej skorupy, która jest umieszczona wewnątrz całego fotelika iZi Turn B i-Size i poduszek w zagłówku, zapewnia dodatkową warstwę ochrony przed uderzeniem z boku, dając dziecku maksymalne bezpieczeństwo.

Dzięki temu, że w module Baby Shell wykorzystuje się te same pasy uprzęży, co podczas używania iZi Turn B i-Size jako fotelika dla malucha zapewniona jest stabilność, a dodatkowo można również korzystać ze sprawdzonego systemu magnesów Magnetic Belt Assistants, który sprawia, że wkładanie i wyjmowanie dziecka z fotelika jest bardzo łatwe i bezproblemowe.

Z modułu Baby Shell można korzystać do momentu osiągnięcia przez dziecko wzrostu 87 cm.

Besafe Izi Turn B i-Size - obrotowy fotelik samochodowy z modułem niemowlęcym

Komfortowe podróżowanie

Fotelik BeSafe Izi Turn B i-Size zapewnia przewożonym maluchom nie tylko najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale również wygodną i zdrową pozycje podczas jazdy autem.

W tym celu wyposażony został w specjalną wkładkę BeSafe Newborn Hugger, która umieszczona jest wewnątrz modułu Baby Shell. Miękkie, a jednocześnie wspierające materiały i optymalnie umieszczona wkładka poziomująca zapewniają noworodkom otulenie i wsparcie oraz idealny kąt siedzenia w foteliku.
Newborn Hugger należy wyjąć z fotelika kiedy dziecko osiągnie 60 cm wzrostu lub 4 miesiąc życia.

Universal Level Technology zastosowany w foteliku gwarantuje zawsze prawidłową, poziomą pozycję siedzącą dziecku, niezależnie od kąta nachylenia kanapy samochodowej.

Nadzwyczajny komfort maluchowi przewożonemu w foteliku Izi Turn B i-Size zapewnia również możliwość ustawienia czterech pozycji odchylenia oraz regulacja zagłówka w 10 pozycjach stosownie do wzrostu dziecka.

System wentylacji umieszczony w tylnej części obudowy fotelika umożliwia optymalny przepływ powietrza i zapobiega przegrzaniu się dziecka szczególnie podczas gorących, letnich dni.

Besafe Izi Turn B i-Size - obrotowy fotelik samochodowy dla dzieci z wkładką Newborn Hugger

Funkcjonalność i łatwość użytkowania

Fotelik samochodowy BeSafe Izi Turn B i-Size posiada także wiele funkcji, które ułatwiają jego codzienne użytkowanie.  

Funkcja obrócenia fotelika w stronę drzwi samochodowych umożliwia rodzicom łatwy dostęp do dziecka, bezproblemowe umieszczenie w nim malucha oraz wyjęcie z niego, podobnie jak system magnesów Magnetic Belt Assistants, który zapobiega "plątaniu się" pasów bezpieczeństwa podczas tych czynności. Fotelik posiada również możliwość elastycznego obrotu 360 stopni dla starszych dzieci w celu montażu przodem do kierunku jazdy.

Regulacji pochylenia fotelika można dokonać nawet już po zamontowaniu w aucie, a o poprawności instalacji informują specjalne wskaźniki dzwiękowe i wizualne.

Jednoczesna regulacja zagłówka i uprzęży ułatwia dopasowanie fotelika do wzrostu rosnącego dziecka.

Zatwierdzony przez organizację AGR

Niemieckie Stowarzyszenie na Rzecz Zdrowych Pleców (Aktion Gesunder Rücken - AGR) nagradza wyłącznie produkty, które przeszły szeroko zakrojone testy i weryfikacje przez niezależny komitet testowy, składający się z ekspertów z wielu dziedzin medycyny. Ich pieczęć na produkcie jest niezależnym dowodem na to, że jest to jeden z najlepszych w branży produktów zapewniających zdrowy rozwój pleców.

Dane techniczne fotelika BeSafe Izi Turn B i-Size :

Przeznaczony dla dzieci o wzroście od 40 do 105 cm
Waga: 0-18 kg
Wiek: od 0 miesięcy do 4 lat
Kierunek mocowania: tyłem do kierunku jazdy 40-105 cm, przodem do kierunku jazdy 88-105 cm
Homologacja: UN R129 (i-Size)
Sposób mocowania: isofix
Wymiary (szer. x wys. x dł/gł.) : 65cm x 56cm x 44cm
Waga : 15,5 kg