Średnia ocena: 4.8/5 (Opinie: 11)

Axkid One 2 - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 125 cm wzrostu

SKU:
542100
Kod EAN:
BOSS:
Już od 3 499,00 zł

Następca fotelika Axkid One pozwalający na przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy od urodzenia aż do 125 cm wzrostu, a więc do około 7 roku życia...

Konfiguruj:
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

Axkid One 2 - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 125 cm wzrostu

One 2 to najbezpieczniejszy fotelik stworzony przez firmę Axkid z zaliczonym Plus Testem do 125 cm czyli jednym z najbardziej wymagających i rygorystycznych testów bezpieczeństwa przeprowadzanych przez szwedzki instytutu VTI.
Fotelik jest łatwy w montażu i posiada najwięcej miejsca na nogi dziecka w swojej klasie.

Axkid One 2 - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 125 cm wzrostu zmiany

Udoskonalenia w foteliku Axkid One 2

Firma Axkid wprowadziła ponad 150 uaktualnień w konstrukcji fotelika One 2 w porównaniu z poprzednim modelem One.

Spośród najważniejszych funkcji pozostała możliwość swobodnego przesuwania siedziska za pomocą jednej ręki w celu zapewniania dziecku odpowiedniej ilości miejsca na nogi bez konieczności demontażu fotelika oraz instalacja w aucie w zaledwie 30 sekund. One 2 to jedyny na rynku fotelik RWF z systemem isofix umożliwiający podróżowanie z dzieckiem aż do osiągniecia przez nie wzrostu 125 cm (23 kg wagi). Fotelik pozwala więc na przewożenie pociechy tyłem do kierunku jazdy nawet do 6-7 roku życia, a więc 2-3 lata dłużej niż w innych dostępnych na rynku fotelikach z systemem isofix. W modelu One 2 zachowany został także udoskonalony Sleep Well System z bezstopniową regulacją nachylenia.

Ulepszony zagłówek o nowym kształcie zapewnia przewożonemu dziecku jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Zmieniona geometria zagłówka wraz z wykorzystanymi materiałami pochłaniającymi siły działające podczas wypadku doskonale rozprasza je zanim dotrą do dziecka. Nowy system regulacji zagłówka polega na wciśnięciu jednego przycisku w celu ustawienia jego odpowiedniej wysokości.

Jedną z najważniejszych zmian wprowadzonych w modelu One 2 jest poprawiony przebieg uprzęży wewnętrznej fotelika w celu umożliwienia jeszcze szybszej i łatwiejszej regulacji pasów.

Dziecięcy fotelik samochodowy One 2 firmy Axkid posiada również specjalny system ochrony bocznej ASIP (Axkid Side Impact Protection), który stanowi dodatkowe zabezpieczenie podczas ewentualnego zderzenia bocznego. ASIP powinien być używany po stronie fotelika znajdującej się przy drzwiach auta. Jeśli fotelik jest zamontowany na środku tylnej kanapy system nie jest instalowany.

Dla zagwarantowania maluchowi jeszcze lepszego komfortu fotelik wyposażony został w nową wkładkę stworzoną z innego materiału i posiadającą nowy kształt lepiej dopasowujący się do siedziska. Większa wkładka posiada otwory wentylacyjne poprawiające cyrkulację powietrza szczególnie ważną podczas gorących, letnich dni.

Axkid One 2 - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 125 cm wzrostu w aucie

Axkid One 2 wyróżnia się również nowym rodzajem tapicerki zapewniającym lepsze dopasowanie do skorupy fotelika i zwiększającym wygodę podróżującego w nim malucha.

Wszystkie te udoskonalenia sprawiają, że użytkowanie fotelika jest jeszcze przyjemniejsze i łatwiejsze, a jednocześnie gwarantuje podróżującemu dziecku maksymalne bezpieczeństwo.

Gwarancja najwyższego poziomu bezpieczeństwa

Fotelik samochodowy Axkid One 2 przeznaczony jest dla dzieci o wzroście od 61 do 125 cm i do maksymalnej wagi 23 kg. Fotelik montowany jest tyłem do kierunku jazdy za pomocą złączy isofix i pozwala na przewożenie dzieci w tej pozycji nawet do osiągnięcia przez nie 125 cm wzrostu, a więc do około 7 roku życia. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak podkreślają eksperci, podróżowanie tyłem do kierunku jazdy jest pięciokrotnie bezpieczniejsze niż jazda przodem.

Ochronna rama dookoła siedziska wykonana została z aluminium i hartowanej stali, a konstrukcja fotelika spełnia założenia europejskiej normy UN R-129/03 (i-Size). One 2 stworzony został od podstaw przy użyciu najnowocześniejszych, lekkich, a jednocześnie wytrzymałych materiałów.

Fotelik Axkid One 2 wyposażony został w nowoczesny system uprzęży wyprodukowany przez szwedzkiego dostawcę technologii Holmbergs. Każdy element uprzęży, od pasów bezpieczeństwa po klamrę został przetestowany jeszcze surowiej niż wymagają tego normy homologacyjne, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo dziecku podróżującemu w foteliku.

Zgodnie z instrukcją producenta fotelik Axkid One 2 można zamontować w aucie w 6 krokach w ciągu nie więcej niż 30 sekund. Wskaźniki, w które wyposażony został fotelik, za pomocą kolorów i dźwięków informują o prawidłowym montażu w aucie.

Zagłówek regulowany w 12 pozycjach chroni głowę dziecka podczas zderzenia bocznego, a w 5-punktowe, wewnętrzne pasy zapinamy dziecko przez cały okres użytkowania fotelika.

Axkid One 2 - fotelik samochodowy dla dzieci z ramą antyrotacyjną i nogą wspierającą

Regulowana rama antyrotacyjna fotelika umożliwia jego idealne dopasowanie do kanapy samochodowej, a noga wspierająca spełnia rolę trzeciego punktu stabilizacji w pojeździe.

Wyjątkowy komfort podróżowania

Fotelik Axkid One 2 instalowany jest w aucie za pomocą systemu isofix tyłem do kierunku jazdy, co w przypadku większych dzieci może powodować brak miejsca na ich nóżki. Firma Axkid wyeliminowała ten problem poprzez skonstruowanie fotelika montowanego na szynach z dynamiczną regulacja miejsca na nogi, dzięki czemu można go w bardzo prosty sposób przesuwać za pomocą jednej ręki do przodu i do tyłu bez demontażu z auta (regulacja do 11 cm), gwarantując maluchowi wystarczająco dużo miejsca na nogi oraz ułatwiając jego wkładanie i wyjmowanie z fotelika. W ten sposób dziecięcy fotelik samochodowy One 2 zapewnia najwięcej miejsca na nogi dziecka mogąc jednocześnie w krótkim czasie zmienić się w fotelik kompaktowy dopasowujący się do potrzeb każdej rodziny.

Starsze dzieci mogą wykorzystać ramę antyrotacyjną jako uchwyt ułatwiajacy samodzielne wsiadanie do fotelika.

Wygodną jazdę w foteliku Axkid One 2 zapewnia system Sleepwell, który pozwala na regulację oparcia do poziomu 42 stopni, aby dziecko miało optymalną pozycję do drzemki podczas podróży. Komfortową jazdę i odpowiednią cyrkulację powietrza, szczególnie podczas upalnych dni gwarantują otwory wentylacyjne, w który wyposażony został fotelik.

Suwnica do regulacji miejsca na nogi wraz z systemem bezstopniowej regulacji pochyłu siedziska gwarantują szybkie i łatwe przystosowanie fotelika do potrzeb dziecka. Axkid One 2 dopasowuje się do malucha dzięki płynnej regulacji wysokości zagłówka wraz z ustawieniem szelek.

Fotelik posiada przyjazną dla dziecka tapicerkę, którą można zdjąć i uprać w pralce w 30 stopniach.

Axkid One 2 - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 125 cm wzrostu z regulowanym zagłówkiem

Łatwe użytkowanie fotelika

System dynamicznej regulacji miejsca na nogi dziecka oparty na zaimplementowaniu suwnicy ułatwia wkładanie i wyjmowanie malucha z fotelika oraz zwiększenie przestrzeni na nóżki bez konieczności demontażu fotelika. 

Fotelik samochodowy One 2 wyróżnia się bardzo szybkim i łatwym systemem instalacji w aucie, który trwa zaledwie 30 sekund i polega na 6 prostych czynnościach. Wystarczy wpiąć mocowanie isofix do samochodu, rozstawić nogę wspierającą i usztywnić automatycznie dopasowującą się ramę antyrotacyjną. Automatycznie regulowana rama antyrotacyjna i noga wspierająca wydająca dźwięk w przypadku niepoprawnego oparcia o podłogę auta, system isofix oraz niska waga ułatwiają codzienną obsługę fotelika.

Dzięki użyciu innowacyjnych materiałów Axkid One 2 waży 30% mniej niż inne foteliki tej klasy (10 kg), co również ułatwia jego montaż w aucie.

Dane techniczne fotelika Axkid One 2 :

Homologacja - UN R-129/03
Zakres wzrostowy - od 61 cm do 125 cm
Maksymalna waga - 23 kg
Kierunek jazdy - tyłem (fotelik RWF)
Plus Test zaliczony do 125 cm wzrostu
Głębokość siedziska : 32 cm
Odległość od pleców do pasa krokowego : 18 cm
Maksymalna długość nogi podpierającej : 52 cm
Minimalna długość nogi podpierającej : 26 cm
Noga podtrzymująca regulowana w 14 pozycjach
Waga fotelika : 10 kg