Średnia ocena: 4.85/5 (Opinie: 16)

Axkid Minikid 3 - fotelik samochodowy w grupie do 125 cm wzrostu lub do 36 kg

SKU:
147852-1
Kod EAN:
BOSS:
Już od 2 599,00 zł

Tyłem do kierunku jazdy....bezpieczniej...

Konfiguruj:
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 500 zł
Gwarancja jakości

Axkid Minikid 3 - fotelik samochodowy w grupie do 125 cm wzrostu lub do 36 kg

Axkid Minikid 3 to następca fotelika Minikid 2, zdobywcy wielu nagród, który pozwala na podróżowanie tyłem do kierunku jazdy nawet do 7 roku życia. Został poprawiony poziom bezpieczeństwa, komfortu i funkcjonalność, a fotelik został homologowany w grupie do 125cm wzrostu lub 36kg wagi.

Tyłem do kierunku jazdy jeszcze dłużej – jeden z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych fotelików RWF teraz z większą ilością przestrzeni dla dziecka i nowymi, unikalnymi funkcjami.

Unikalny zakres wagowy – dopuszczony do sprzedaży na podstawie najnowszej regulacji R129, z zaliczonym Plus Testem, tyłem do kierunku jazdy aż do 125cm wzrostu i 36kg wagi (ok 7 rok życia).

Axkid Minikid 3 - fotelik samochodowy w grupie do 125 cm wzrostu lub do 36 kg w mamaija

Technologia dynamicznego zagłówka – zagłówek, który automatycznie dopasowuje się do wzrostu dziecka z możliwością blokady w 14 pozycjach. Montaż 60 sek – łatwy montaż z samonapinającymi się pasami kotwiczącymi.

Nawet 30 cm miejsca na nogi, dzięki pojemnemu choć kompaktowemu designowi Minikid 3 może być instalowany nawet w mniejszych pojazdach nadal oferując dziecku dużą ilość miejsca na nogi.

Minikid 3 jest bezpiecznym, obszernym fotelikiem zaprojektowanym zgodnie ze szwedzką filozofią bezpieczeństwa – pozwala przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy aż do 125cm wzrostu lub 36kg wagi. Potwierdzeniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa fotelika jest zaliczony szwedzki Plus Test – najbardziej wymagający test zderzeniowy na świecie.
Foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy są pięciokrotnie bezpieczniejsze od tych, w których dziecko siedzi przodem.

Dlatego wydłużyliśmy oparcie nowego Minikida aż od 10 (!!!) w stosunku do starszej wersji. Pozwala maksymalnie zabezpieczyć twoje dziecko na jeszcze dłużej aż do 36 kg.
Axkid Minikida 3 oferuje możliwość regulowania miejsca dostępnego dla nóg dziecka. W zależności od rozmiaru auta może ona wynieść nawet 30cm!
Minikid 3 może być instalowany na każdym siedzeniu w samochodzie, nie wymaga mocowania ISOFIX. Kształt fotelika umożliwia montaż trzech sztuk w jednym rzędzie, istnieje również możliwość montażu na przednim siedzeniu.

Axkid Minikid 3 - fotelik samochodowy w grupie do 125 cm wzrostu lub do 36 kg w mamaijaTechnologia Dynamicznego Zagłówka rozwiązuje problem związany z prawidłowym ustawieniem zagłówka. Podczas zapinania uprzęży automatycznie ustawi się on w prawidłowej pozycji. Aby zagłówek nie był ruchomy można zablokować go w jednej z 14 pozycji.

Zmodernizowany kształt zagłówka przypomina literę V i wyposażony jest w materiały pochłaniające energię podczas ewentualnego wypadku. Kształt zagłówka ułatwia spanie oraz obserwację otoczenia podczas podróży w foteliku.

6-stopniowy system montażu obejmuje teraz wyłącznie jeden klips spinający pasy samochodowe oraz automatycznie dociągane pasy kotwiczące. To sprawia, że żmudna i skomplikowana instalacja należy już do przeszłości. Poszczególne kroki montażu oznaczone są na foteliku i w łatwy sposób wskazują kolejne czynności jakie trzeba wykonać.

Aby ułatwić montaż jeszcze bardziej zainstaluj aplikację BILT. Znajdziesz w niej interaktywną instrukcję 3D wyjaśniającą zarówno montaż jak i codzienne użytkowanie fotelika. Dzięki temu gwarantujemy, że montaż fotelika zajmie około 60 sekund.


Axkid Minikid 3 - fotelik samochodowy w grupie do 125 cm wzrostu lub do 36 kg w mamaija

 

Nie musisz rezygnować z wygody dziecka podczas podróży samochodem. Kształt fotelika został poprawiony celem uzyskania jeszcze wygodniejszej i bardziej ergonomicznej pozycji do spania. System Sleep Well umożliwia instalację fotelika w różnych pozycjach nachylenia aby jak najlepiej dostosować fotelik do wieku i motoryki dziecka.

Wkładka wypełniająca w foteliku Axkid Minikid 3 zaprojektowana jest tak, żeby umożliwić wygodną i bezpieczną podróż również mniejszych dzieciom. Wkładka stworzona została z pianki pamięciowej i oddychającej, meshowej tapicerki. Dodatkowa wkładka jest rekomendowana dla dzieci pomiędzy 61 a 105 cm wzrostu.
Innowacyjny system ochrony bocznej (ASIP) stworzony został z najbardziej prestiżowym instytutem badającym bezpieczeństwo fotelików na świecie- niemieckiem ADAC. ASIP jest tak zaprojektowany, aby podczas uderzenia bocznego deformować się i absorbować część sił uderzenia zanim dotrą do dziecka.

Przez około 10 lat obecności na rynku Axkid Minikid zapewniał bezpieczną i wygodną podróż dzieciom w całej Europie. Unikalne funkcje fotelika oraz benefity związane z dłuższym podróżowaniem tyłem sprawiły, że jest to produkt uwielbiany zarówno przez rodziców jak i dzieci.


Różnice pomiędzy Minikid 3 Premium a Minikid 3

Minikid 3 Premium oferuje podwyższony komfort podróży dzięki dodatkowym wypełnieniom piankowym w tapicerce. Wersja premium wyposażona jest również w zagłówek dopasowany kolorystycznie do reszty tapicerki, nowe zamki błyskawiczne i meshowe elementy na tapicerce.

Dane techniczne fotelika Minikid 3:

Wzrost dziecka: 61-125cm
Waga dziecka: do 36kg
Homologacja R129
Plus Test
Instalacja za pomocą pasa bezpieczeństwa
Uprząż wewnętrzna 5-punktowa
Zdejmowane pokrycie, możliwość prania w pralce
Kompatybilny z mniejszymi i większymi samochodami
Wyjmowana wkładka dla dzieci o wzroście 61-105cm
Wymiary szer./wys./gł. -44 x 65 x 54 cm
Waga - 11 kg