Dostępny
SKU
21930
Kod EAN
51217532
BOS
TENS

Tens Care, Mama Tens

Cena specjalna 269,00 zł Cena 289,00 zł

Przeciwbólowy symulator porodowy Stymulator MamaTens stanowi naturalny sposób uśmierzania bólu porodowego.

Kup na raty
Znalazłeś lepszą ofertę? -> Skontaktuj się z nami!
Darmowa dostawa od 500 zł
Bezpieczeństwo zakupów
30 dni na odstąpienie od zakupu online

Tens Care, Mama Tens - przeciwbólowy symulator porodowy

Stymulator MamaTens stanowi naturalny sposób uśmierzania bólu porodowego.
Stymulator MamaTens to rezultat długotrwałych badań i najnowsze osiągnięcie z zakresu technologii prądów TENS.
Prądy TENS nie tylko stymulują wydzielanie endorfin (naturalnego środka przeciwbólowego), lecz również blokują sygnały bólowe przekazywane do mózgu, dzięki czemu to rodząca w pełni kontroluje swój ból.

Zalety metody TENS

 • Zupełnie bezpieczna zarówno dla dziecka jak i matki
 • Naturalna i efektywna metoda uśmierzania bólu porodowego
 • Nieinwazyjna i niefarmakologiczna
 • Nie uzależnia
 • Możliwość bezpiecznego stosowania w domu
 • Bardzo prosta w obsłudze
 • Skraca czas porodu
 • Przyjazna dla użytkownika


Najważniejsze funkcje urządzenia to:

 • Funkcja Comfort Strength Control (kontrola komfortu mocy) - służy do zwiększania i zmniejszania natężenia sygnałów elektrycznych, wysyłanych przez stymulator, a także chroni przed gwałtownymi zmianami natężenia impulsów (np. w przypadku odpadania elektrod)
 • Pamięć ostatniego programu - po ponownym włączeniu stymulatora natężenie impulsów równe jest 75% ostatnio stosowanej mocy. Wyjęcie baterii powoduje wykasowanie pamięci
 • Alarm elektrody - informuje o odklejeniu się elektrody
 • Trzy wstępnie zainstalowane programy: A - uśmierzający początkowe bóle, B - uśmierzający silne bóle towarzyszące rozwarciu około 7 cm, C - stosowany przy ekstremalnie wysokim bólu w końcowej fazie porodu
 • Przycisk "Boost", uruchamiający podprogramy: uśmierzania bólu podczas skurczu CON oraz bólu występującego pomiędzy skurczami INT
 • Funkcja zabezpieczająca - w sytuacji przypadkowego włączenia stymulatora jest on automatycznie wyłączany po 5 minutach, jeśli w tym czasie nie naciśnięto przycisku regulacji natężenia
 • Blokada elementów sterujących - pozwala uniknąć przypadkowej zmiany programu i natężenia
 • Podświetlany ekran LCD


Stymulatory MamaTens są powszechnie stosowane w Europie Zachodniej od ponad 30 lat i do tej pory nie odnotowano ŻADNYCH działań niepożądanych terapii prądami TENS, a długotrwała stymulacja NIE jest szkodliwa.

W skład zestawu wchodzą:

 • Urządzenie Mama Tens
 • 4 Elektrody 5x10 cm
 • 2 x 1,5 V Baterie AA
 • Plastikowe etui
 • Odpinana linka do noszenia na szyi
 • Instrukcja obsługi


Elektrostymulacja TENS to po prostu stymulacja przez skórę nerwów za pomocą słabych impulsów elektrycznych. TENS wysyła bardzo małe impulsy elektryczne przez skórę, które są generowane z dwóch baterii AA popularnie zwanych paluszkami. Impulsy oddziałują na nasz organizm na dwa różne sposoby.

Po pierwsze, w badaniach klinicznych stwierdzono, że stymulowanie nerwów ruchowych i w konsekwencji wywoływanie małych i powtarzalnych skurczów mięśni jest postrzegane przez mózg jako ćwiczenia, a to sprzyja uwalnianiu endorfin. Twoje ciało produkuje własne naturalne substancje przeciwbólowe. Najprościej rzecz ujmując korzystając z urządzania za pomocą słabych sygnałów elektrycznych aplikowanych w dolnej części pleców oddziałujemy na włókna nerwowe typu A znajdujące się na skórze, co wyzwala naturalne mechanizmy przeciwbólowe. Efektem tego jest wzrost poziomu endorfin w krwi po 40 min stosowania urządzenia o około 80%. Poprawia się nam samopoczucie, zwiększa relaksacja mięśni oraz odporność na ból i zmniejsza jego odczuwanie. Czujemy się lepiej. Mięśnie są lepiej dotlenione i w konsekwencji lepiej przygotowane do końcowej fazy porodu. Podnosi się próg, od którego odczuwamy ból.

Po drugie, pobudzamy nerwy czuciowe odpowiadające za przesyłanie do mózgu doznania dotyku i temperatury. Silny sygnał czuciowy przedostaje się do mózgu szybciej i blokuje sygnały bólowe. Proces działa podobnie jak pocieranie skóry zaraz po stłuczeniu. Pocierając skórę blokujemy przesyłanie informacji o bólu po stłuczeniu, zastępując ja informacją z ośrodków czuciowych. Jest to proces znany jako „Bramka bólowa”. Pobudzenie nerwów niosących informacje o dotyku bodźcami elektrycznymi powoduje, że docierając szybciej do rdzenia kręgowego, niż bodźce bólowe, hamują te drugie i nie dochodzi do pobudzenia centralnego układu nerwowego sygnałami bólowymi. Mózg, odbierając bodźce czuciowe, nie nadąża z przetwarzaniem bodźców bólowych. Bodźcem stymulującym może być masaż, nalepiony plaster (taping), prąd elektryczny, ciepło lub zimno. Zjawisko to leży u podstaw przeciwbólowego działania zabiegów fizjoterapeutycznych.

Dlaczego TENS? – Bo to po prostu działa!

Ta mało popularna w Polsce metoda uśmierzania bólów porodowych przez stymulację nerwów czuciowych sygnałami elektrycznymi jest powszechnie stosowana w wielu krajach od kilkudziesięciu lat. Skuteczność tej metody została potwierdzona w licznych badaniach naukowych oraz w badaniach klinicznych. Zjawisko wykorzystywane w tej metodzie leży u podstaw przeciwbólowego działania zabiegów fizjoterapeutycznych. Jest to metoda wykorzystywana powszechnie na salach porodowych na całym świecie. W samej Wielkiej Brytanii szacuje się, że z metody tej podczas porodu korzysta 400 000 kobiet rocznie. Badania potwierdzają skuteczność tej metody w 90%. Aż 95% mam korzystających z tej metody podczas porodu określa urządzenia TENS jako pomocne lub bardzo pomocne oraz chce korzystać z tej metody podczas kolejnej ciąży. To chyba wystarczy za cały komentarz i hymn pochwalny. Właśnie dlatego w Anglii, Holandii, w Niemczech, Skandynawii, Francji, urządzenia TENS są stosowane od przeszło 30 lat.

Oczywiście mimo że ta metoda nie rozwiązuje tematu tak radykalnie jak metody farmakologiczne np. znieczulenie zewnątrzoponowe, w przeciwieństwie do tych metod nie stwierdzono przy jej stosowaniu występowania żadnych niepożądanych skutków ubocznych. Wszystkie farmakologiczne metody uśmierzania bólu mogą nieść ze sobą pewne niebezpieczeństwo dla mam i noworodków oraz powodować powikłania po porodzie. Nie są one obojętne, ani dla zdrowia mam, ani dla zdrowia dziecka. Powikłania, jakie występują przy stosowaniu tych metod zostały szeroko opisane, więc nie będziemy się tym tematem zajmować. Ważną informacją jest jednak to, że metody te nie stoją w stosunku do siebie w opozycji. Wręcz przeciwnie znakomicie się uzupełniają. Po pierwsze, słabsze bóle oraz zwykłe bóle pleców występują długo przed porodem. Znieczulenia farmakologiczne, a w szczególności ZZO są dostępne dla rodzącej dopiero podczas pobytu w szpitalu i są podawane w obecności lekarza. TENS można używać już od 27 tygodnia ciąży przy każdym bólu pleców, zarówno w domu jak i podczas pobytu w szpitalu, aż do momentu podania środków znieczulających. Po drugie, z metody TENS można korzystać po porodzie, na bóle poporodowe oraz w szpitalu, gdy znieczulenie farmakologiczne przestanie już działać. W skrajnych wypadkach może się zdarzyć, że akcja porodowa trwa dłużej niż okres działania znieczulenia, wtedy TENS może być jedyną alternatywą możliwą do stosowania. To właśnie znacznie dłuższy czas stosowania oraz bezpieczeństwo tej metody stanowią, obok skuteczności, najważniejszy powód powszechności zastosowania tej metody.

Największym problemem przy odczuwaniu bólu jest nasza wobec niego bezradność. Każda mama idąc do szpitala jest przekonana, że będzie bolało, i że nic na to nie poradzi. A to nieprawda! Korzystając z metody TENS mamy możliwość skutecznego zmniejszania odczuwania bólu. Co ważne, mamy same dostosowują poziom impulsów oraz czas ich trwania stosowanie do własnych potrzeb i odczuć. Świadomość posiadania wpływu na ból powoduje mniejsze zmęczenie psychiczne wywołane strachem przed bólem. Mniejsze napinanie mięśni w odpowiedzi na powtarzający się ból lub podczas oczekiwania na kolejne skurcze, pozwala przystąpić do drugiej fazy porodu w znacznie lepszej kondycji fizycznej. A właśnie wtedy, w fazie skurczów partych, zaoszczędzone siły są bardzo pomocne. To kolejna bardzo istotna zaleta stosowania metody TENS. Dzięki temu oprócz złagodzenia odczuwania bólu, mamy rodzą krócej. Stwierdzono skrócenie czasu trwania pierwszej fazy porodu nawet do 50% w stosunku do matek nie korzystających z urządzenia TENS.

      Dlaczego Tens?

 • Bo po prostu – mniej boli.
 • Bo krócej się rodzi.
 • Bo mięśnie, w tym mięśnie macicy, są bardziej zrelaksowane i przygotowane do porodu.
 • Bo jeśli korzystamy ze znieczulenia farmakologicznego to dawka jest mniejsza.
 • Bo mamy wpływ na ból przed, w trakcie i po porodzie. Bo jest to skuteczne, nieinwazyjne i w 100% bezpieczne.
 • Bo niczym nie ryzykujesz, próbując.


Nie ma innej, równie bezpiecznej metody o potwierdzonej skuteczności działania w skali setek tysięcy kobiet rocznie. Szkoda tylko, że to jeszcze tak mało u nas popularna technika medyczna.Przeciwwskazania


Uwaga!

Nie używaj urządzenia w następujących okolicznościach:
• W ciągu pierwszych 26 tygodni ciąży.
• Na brzuch – w okresie ciąży.
• Jeśli masz rozrusznik serca.
• Jeśli masz problemy z rytmem serca.
• Jeśli cierpisz na ostre stany gorączkowe.
• Jeśli cierpisz na choroby zakaźne i nowotwory.
• Podczas jazdy samochodem, rowerem lub obsługując maszyny.
• Jeśli masz padaczkę. Korzystanie z urządzenia w takim wypadku musi być skonsultowane z lekarzem.

Ogólne porady dotyczące elektrod samoprzylepnych

Uwaga: Elektrody są przeznaczone do wielokrotnego użycia, ale tylko przez jedną osobę. Nie wolno korzystać z elektrod używanych przez inne osoby. Istnieje możliwość zainfekowania elektrody mikroorganizmami chorobotwórczymi, bytującymi na skórze. Czasami z pozoru nieuszkodzona skóra może mieć mikrourazy, które są źródłem niedostrzegalnych gołym okiem krwawień. To może być przyczyną zakażenia innej osoby, użytkującej tę samą elektrodę. Np. patologiczne grzyby na skórze jednej osoby, nawet jeśli nie powodują u niej schorzeń, mogą być przyczyną zakażenia dla innej osoby. Należy korzystać z nowych elektrod.

Dla zapewnienia najlepszego przewodnictwa prądu poprzez elektrody, zawsze upewnij się, czy są one w dobrym stanie i gwarantują dobrą przyczepność. Sprawdź, czy skóra jest czysta i sucha. Korzystne jest przetarcie skóry substancją odkażającą oraz usunięcie nadmiaru naturalnej powłoki tłuszczowej z powierzchni naskórka. Wystarczy przemycie ciepła wodą z mydłem miejsca aplikacji elektrod, a następnie przemycie 70% spirytusem lub innym płynem odkażającym. Przed nalepieniem elektrod należy wysuszyć skórę.

Przed założeniem elektrod należy odkleić przezroczystą osłonkę. Tej osłonki nie wolno wyrzucać. Należy ją odłożyć, gdyż będzie jeszcze potrzebna. Przy każdym zdjęciu elektrod należy je ponownie przykleić do osłonki. Dopiero po naklejeniu elektrod w odpowiednich miejscach, podłącz je do wyłączonego urządzenia.

Przed zdjęciem elektrod najpierw wyłącz urządzenie. Po wyłączeniu delikatnie odklej elektrody od skóry. Zawsze po użyciu załóż na elektrody plastikowe osłonki i włóż je do szczelnie zamykanego plastikowego woreczka. Istotnym jest, aby żel nie wysychał.

Uwaga: Nigdy nie ciągnij za przewody wychodzące z elektrod. Pociągnięcie za przewód może naruszyć strukturę metalowych włókien w elektrodzie i stać się przyczyną powstania mikrozwarć. Może to powodować uszkodzenia skóry.

Uwaga: Podczas wkładania do lub wyciągania z urządzenia wtyczki przewodu łączącego elektrody z urządzeniem, zawsze trzymaj samą wtyczkę i nie ciągnij za przewody doprowadzające. To wydłuży czas ich eksploatacji.

Jeśli elektrody ulegną wyschnięciu, najlepiej jest je wymienić na nowe. W razie konieczności można je zwilżyć za pomocą kilku kropel wody. To powinno poprawić klejące właściwości elektrod. Za bardzo wilgotne elektrody, gdy żel jest zbyt miękki, można umieścić je na kilka godzin w lodówce, lepką stroną do góry.

Warunki przechowywania elektrod mają kapitalne znaczenie dla ich długotrwałej eksploatacji (powyżej 2-3 tygodni). Na elektrodach po ich użyciu zawsze będą znajdować się bakterie i grzyby, bytujące na skórze zdrowego człowieka. Ich rozwój jest więc nieunikniony, gdyż wilgotny żel jest dobrą pożywką dla mikroorganizmów. Co prawda żel stosowany w konstrukcji elektrod jest pochodzenia nieorganicznego i często stosuje się związki hamujące rozwój patogenów, to komórki złuszczonego naskórka są pożywką dla nich. Dlatego zaleca się przechowywać bezwzględnie elektrody samoprzylepne w szczelnie zamkniętym worku, w którym są sprzedawane, z fabrycznymi osłonkami, w miejscu ciemnym, chłodnym i suchym.

Zastosowanie się do zasad eksploatacji i przechowywania gwarantuje możliwość stosowania elektrod w ilości około 30 aplikacji. Jeśli stosuje się elektrostymulację raz dziennie, można je stosować maksymalnie 1 miesiąc. Jeśli aplikacje stosuje się częściej, okres ich użytkowania jest krótszy.


UWAGA!!!

Istnieje możliwość wypożyczenia urządzenia.
Telefon do opiekuna: 665 661 882 lub więcej informacji: www.mamarodzibezbolu.pl

Więcej informacji
Producent Tens Care
Kod EAN 51217532
Nazwa koloru 1217
Napisz swoją opinię
Recenzujesz:Tens Care, Mama Tens
Twoja ocena

To Top