Dostępny
SKU
21103
Kod EAN
2020000000303
BOS
FFBSAW

BabySafe, Westie - fotelik samochodowy 0-18 kg z bazą isofix RWF

Już od 749,00 zł

Podróżowanie dziecka tyłem do kierunku jazdy zapewnia znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa.

Kup na raty
Oblicz wysokość raty Santander Bank

BabySafe, Westie - fotelik samochodowy 0-18 kg z bazą isofix

Siły działające przy kolizji na głowę, szyję i kark małego pasażera są aż 5-krotnie mniejsze niż w przypadku montażu fotelika przodem do kierunku jazdy. Obszerna skorupa fotelika Westie w połączeniu z bazą ISOFIX ze stopą stabilizującą pozwala na jak najdłuższe przewożenie dziecka w najbezpieczniejszy sposób – tyłem do kierunku jazdy.

BabySafe Westie dostępny na rynku niemieckim pod nazwą Wega X otrzymał nagrodę „Najlepszy stosunek jakości do ceny" w teście porównawczym fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy. Klienci oraz niezależni audytorzy potwierdzili że nasz fotelik oferuje najwięcej w rozsądnej cenie. Foteliki oceniano w wymiarach bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. W obu kategoriach fotelik otrzymał wysokie noty. Klienci szczególnie zwrócili uwagę na łatwość montażu fotelika oraz wielostopniową regulację kąta nachylenia oparcia.

Fotelik był testowany zderzeniowo przy prędkości 56 km/h przy użyciu manekina antropomorficznego typu Q3 przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji PIMOT. Badanie wykazało że siły działające na szyje dziecka były 25% niższe niż określone jako graniczne dla wiodącego szwedzkiego testu i wynoszą odpowiednio - 959,9 N na górny odcinek szyjny oraz 922 N na dolny odcinek szyjny.

Charakterystyka produktu:

 • możliwość przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy do 18kg
 • montaż na bazie isofix przodem lub tyłem do kierunku jazdy
 • regulowany kąt nachylenia oparcia
 • regulowana wysokość zagłówka
 • wkładka dla niemowlaka
 • obszerna skorupa zapewniająca bezpieczeństwo
 • pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa
 • mata termiczna na siedzeniu fotelika
 • baza isofix z nogą stabilizującą

Fotelik BabySafe Westie jest niezwykle łatwy w instalacji, można go zamontować tylko w samochodzie wyposażonym w system ISOFIX. Fotelik posiada zintegrowane łączniki ISOFIX i teleskopową nogę podporową zapewniające maksymalną stabilność fotelika i pewny montaż. Wszystkie mechanizmy regulacji umieszczone są centralnie z przodu a dodatkowo wskaźniki mechaniczne sygnalizują prawidłowe użycie teleskopowej nogi podporowej i wpięcie fotelika w bazę. Fotelik można zamontować na bazie tyłem do kierunku jazdy (0-18 kg) lub przodem do kierunku jazdy (9-18 kg).

Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT) - instytut badawczy, nad którym nadzór sprawuje Ministerstwo Rozwoju. Przedmiotem działania Instytutu jest prowadzenie prac naukowo badawczych i prac rozwojowych w dziedzinie motoryzacji.

Vergleich.org. - niezależna niemiecka organizacja konsumencka zajmująca się oceną produktów w celu ułatwienia dokonywania rozsądnych decyzji zakupowych.

Dane techniczne :

 • Wymiary fotelika : 31cm x 33cm x 52cm-58cm
 • Waga fotelika : 14kgWięcej informacji
ProducentBabysafe
Kod EAN2020000000303
Nazwa koloruRed
Opinie kupujących
 1. wszystko ok!!
  Babysafe wybraliśmy do pierwszego dziecka i Babysafe zdecydowaliśmy się wybrać także dla drugiego maluszka. Ten model wydawał mi się idealną opcją, dlatego też na nią postawiliśmy.

  Zrecenzowany przez

  Opublikowany

  Jakość
  Wartość
  Cena
Napisz swoją opinię
Recenzujesz:BabySafe, Westie - fotelik samochodowy 0-18 kg z bazą isofix RWF
Twoja ocena

Brak danych

To Top