Dostępny
SKU
24154
Kod EAN
7043485200339
BOS
FFBSAS520033

BeSafe, Adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży

Cena specjalna 162,48 zł Cena 199,00 zł

Odpowiednia ochrona przy zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Kup na raty
Oblicz wysokość raty Santander Bank

BeSafe, Adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży

Adapter BeSafe daje nienarodzonemu dziecku odpowiednią ochronę przy zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Dzięki adapterowi BeSafe pas biodrowy przebiega poniżej nienarodzonego dziecka. Adapter Besafe powinien być stosowany już od samego początku ciąży, ponieważ zapobiega on poronieniom i odklejeniu się łożyska w przypadku nagłego hamowania lub wypadku samochodowego.
Poza tym jedzie się wygodnie, gdy pasy bezpieczeństwa nie opinają brzucha.
W chwili wypadku dorosły człowiek jest wyrzucany do przodu z siłą od 3 do 5 ton. Pas biodrowy zazwyczaj przebiega w poprzek brzucha ciężarnej, przez co nienarodzone dziecko poddane jest przy zderzeniu ekstremalnemu naciskowi.
W takim położeniu zazwyczaj znajduje się biodrowy pas bezpieczeństwa
A w taki sposób przebiega biodrowy pas bezpieczeństwa w przypadku zastosowania adaptera BeSafe
Adapter BeSafe dla kobiet w ciąży jest prostym systemem zapinania pasów, który stosowany jest wraz z pasami bezpieczeństwa samochodu.
Produkt składa się z podkładki umieszczonej na siedzeniu samochodu, pasów mocowanych wokół oparcia siedzenia i mocnej szlufki z zapięciem na zatrzaski.
Kobieta siedzi na podkładce umieszczonej na siedzisku, zapina 3 punktowe pasy bezpieczeństwa, przekłada biodrowy pas przez szlufkę i zapina ją.
Następnie napina biodrowy i piersiowy pas bezpieczeństwa. Pas biodrowy przebiega na wysokości miednicy - pod brzuchem. Adapter BeSafe powinien być stosowany już od początku ciąży.
Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Michigan we współpracy z Wydziałem Do Spraw Transportu Medycznego wykazały, że w USA dochodzi co roku do 4000 poronień, których przyczyną są obrażenia w obrępie podbrzusza, spowodowane przez kierownicę i pasy bezpieczeństwa.
Podobna liczba dzieci rodzi się z obrażeniami spowodowanymi tymi samymi przyczynami.
Wiele ciężarnych kobiet, które brały udział w badaniu, wyraziły opinię, że próbowały umieszczać pas bezpieczeństwa pod brzuchem, ale przesuwał się on ku górze podczas jazdy.
Efekt ten występuje częściej, gdy brzuch jest większy, a także w przypadku niższych kobiet, nawet wtedy, gdy fotel pasażera przesunięty jest mocno do przodu.
Zarówno płód jak i macica narażone są na ogromny nacisk, co może spowodować oderwanie się łożyska.
Badanie przeprowadzone w Kalifornii wśród 208 ciężarnych kobiet, które uległy wypadkowi samochodowemu, wykazało, że u 16,7% z nich pasy bezpieczeństwa spowodowały obrażenia płodu.

Więcej informacji
ProducentBesafe
Kod EAN7043485200339
Nazwa koloru2843-FFBSAS520033-6334
Napisz swoją opinię
Recenzujesz:BeSafe, Adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży
Twoja ocena

To Top